fbpx

Kontrowersyjny ksiądz porównał WOŚP do piekła tuż przed finałem Orkiestry


Subksrybuj nas na Google News

Środowisko kościelne jest raczej niechętnie nastawione wobec Orkiestry i Jerzego Owsiaka. Z ambon niejednokrotnie formułowano zarzuty wymierzone w lidera WOŚP, pierwsze skrzypce wiedli ludzie związani z Radiem Maryja. Owsiak był odsądzany od czci i wiary, pojawiły się też propozycje wykluczające wiernych z Kościoła za wspieranie jego działalności. Kilka dni przed finałem tegorocznej zbiórki przypomniał o sobie ksiądz Roman Kneblewski, próbując podważyć zaufanie do akcji charytatywnej. 

Wraz ze zbliżającym się finałem Orkiestry, nastąpiło nasilenie ataków na akcję ze strony ortodoksyjnych katolików. Niedawno gdański katecheta twierdził, że jedno z dzieci, które uczy, jest opętane, bo popiera zrzutkę zorganizowaną przez Owsiaka. Powiedział tak publicznie, przy całej klasie. Wywołało to furię uczniów, którzy okleili cały jego samochód serduszkami. Teraz do grona osób próbujących zohydzić WOŚP dołączył ksiądz Kneblewski.

Ten popularny kapłan zasłynął podważaniem istnienia pandemii, nazywając ją spiskiem. Krytycznie wypowiadał się również na temat udzielania rozwodów, co powinno być według niego zabronione. W ciągu ostatnich lat udało mu się zdobyć oddane grono fanów, postrzegających go jako autorytet. Teraz Kneblewski przekroczył kolejną granicę – próbuje podważyć zaufanie do WOŚP. Duchowny wstawił grafikę, gdzie sugeruje, że to Jerzy Owsiak jest głównym beneficjentem Orkiestry, a nie chore dzieci. – To nie Owsiak zbiera na dzieci, to dzieci zbierają na Owsiaka – czytamy na jego profilu. – Prawda o wielkim hałasie piekielnej mocy – tak podpisał obrazek.

Wpis cieszy się dużą popularnością i zdobył już prawie 2 tysiące polubień. Jednak nie wszystkim przypadł do gustu. – Jedno i drugie zdanie jest kłamstwem. Szkoda, że starszy człowiek, do tego ksiądz, kłamie – napisał w komentarzowej kontrze inny przedstawiciel Kościoła Grzegorz Kramer. Pojawiły się też krytyczne głosy ze strony zwykłych użytkowników. – Proszę księdza, sam jako dorosły leżałem na łóżku WOŚP, moje niepełnosprawne dziecko korzystało ze sprzętu ratującego zdrowie zakupionego przez WOŚP. Dziś wiele dzieci ratuje się od śmierci także dzięki WOŚP – przypomniał mu jeden z komentujących.

https://gazetaplus.pl/przerazony-szymon-holownia-wpadl-w-panike-na-widok-smieciarki-video/52640/Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kościół komunizmem i faszyzmem podszyty
Kościół komunizmem i faszyzmem podszyty
1 rok temu

Przeklęty Polski kościół ma za złe Owsiakowi że nie wierzy w cuda że nie czeka aż dzieci poumierają zdane na łaskę bądź niełaskę bożą. przeklęty Polski kościół zyskał zła sławę jako instytucja która chroni kryminalistów seksualnych (pedofilia) i afery biznesowe (działki Morawieckiego). Przeklęty Polski kościół chce kolejnego pokolenia głupich i pokornych Polaków czekających na królestwo boże i wieczne życie pozagrobowe jeśli wyrzekną się wolności i radości życia. Przeklęty Polski kościół i nie tylko bo także politycy PIS wychwalają zdradzieckich komunistycznych duchownych jak Wyszyński czy jan Paweł II nie znam ich zbyt wielu bo ludzie takiej profesji są tylko od prania… Czytaj więcej »

Bardzo mądra emerytka
Bardzo mądra emerytka
1 rok temu

ciekawe ile tego piwska wyżłopał za datki wiernych

Świt
Świt
1 rok temu

Głupi sfrustrowany klecha i do tego alkoholik. Wielka Orkiestra mu przeszkadza a jego kolega po fachu niejaki Rydzyk to już nie. Może niech obejrzy swoje podwórko i zobaczy co się nich dzieje. Podważa to co jest widoczne w całej Polsce. Serduszka są wszędzie i to nie odklejone z klapy duchownego lecz z zakupów dokonanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Czemu nie walczy o zniesienie celibatu w kościele, bo wie że to mu się nie uda. Od jedenastego wieku kościół pilnuje swojego majątku poprzez celibat. Jak pokazały ostatnie lata coraz więcej ludzi ucieka z kościoła. Tacy pseudo-księża liczą tylko kasę jaką… Czytaj więcej »

Lubawianka
Lubawianka
1 rok temu

Lepiej w piekle mieszać smołe ,niż z klerem klepać pacierze.

Bolo
Bolo
1 rok temu

“Idźcie w świat i nauczajcie wszystkie narody”/…/ A o czym On “naucza” ? O kłamstwie, nienawiści ? Coś mi się wydaje, że owa “piekielna moc” – nie Owsiakiem zawładnęła. Dlatego, nie Owsiak powinien się bać Piekła. Bańdzioch napełniony, piwsko żłopie. Do lekarza, pewnie bez kolejki . I taki śmie się wymądrzać, podczas gdy niejedno życie zostało przez WOŚP URATOWANE. Obrzydzenie bierze na taką hipokryzję i zakłamanie. Apage satanas !

Piekielna
Piekielna
Odpowiedź do  Bolo
1 rok temu

Jeśli w piekle będą tacy ludzie jak Owsiak to i ja mogę tam być. Wolę tam niż w niebie z obłudnikami

Dziadek 185
Dziadek 185
1 rok temu

Ten zapijaczony gangster w czarnej sukience niech wpierw zacznie przyglądać się i robić porządki na swoim podwórku. Tego gnoju do uprzątnięcia są ogromne iloci. To jak w przysłowiu, czy powiedzeniu: zapałkę pod lasem widać ale belki przed sobą już nie. Wyjazd do Watykanu jak w Polsce się nie podoba i zabieraj ze sobą resztę tej bandy w czarnych sukienkach.

Babcia
Babcia
1 rok temu

,,Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu,, – ksiãdz zapomniał. Wstyd!!!