fbpx

Ksiądz “innowator” wykorzystał technologię NASA w kościele. Twierdzi, że wygrał z COVIDEM…


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Innowacyjny Proboszcz parafii pod wezwaniem Jana Pawła II w Nowym Targu znany jest w swoim mieście z niekonwencjonalnych pomysłów na funkcjonowanie kościoła. Ksiądz Jan Karlak postanowił wykorzystać technologię wprost z kosmosu! Twierdzi, że dzięki specjalnemu systemowi zainstalowanemu w parafii, wierni nie zarażą się covidem.

Ksiądz innowator

Proboszcz zakupił system do sanityzacji powietrza opracowany przez NASA, który jest elementem wyposażenia najnowszych samolotów Boeinga. Przynajmniej tak twierdzi… Ksiądz Jan poinformował o tym fakcie swoich parafian na stronie internetowej kościoła.

W tym tygodniu nasz kościół został wyposażony w system do sanityzacji powietrza i pomieszczeń. System jest oparty o technologię fotokatalizy (promieniowanie UV-C) i utleniania tlenkiem tytanu (Tio2), w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru (H2O2), pracujący podczas użytkowania obiektu przez ludzi oraz system do ozonowania (O3) przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń poza użytkowaniem obiektu przez ludzi. Zastosowane systemy skutecznie usuwają bakterie, wirusy (grypa, covid 19), pleśnie, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy. Neutralizują 99,9 proc bakterii, wirusów i grzybów. System zabezpiecza przed zakażeniami pomiędzy ludźmi – głosi informacja zamieszczona na stronach parafii.

Jak donoszą lokalne media, proboszcz podczas niedzielnej mszy świętej zapewniał parafian, że w jego kościele nie mogą zakazić się koronawirusem. Stwierdził też, że nie ma już konieczności zakładania maseczek w murach kościoła.

źródło: wp.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
2 lat temu

Ciemny lud wszystko kupi. Cytując Wikipedię “parafianin: mężczyzna ze wsi, bez ogłady, wykształcenia, zacofany.

Tak sobie myślę
Tak sobie myślę
2 lat temu

Ta technologia miała chronić przed AIDS i rzeżączką, a COVID i grypa to tak niejako przy okazji.