fbpx

Ksiądz Oko brutalnie zbeształ Donalda Tuska na antenie TVP [VIDEO]


1 comment, 1 Udostępnienie

Relacje przewodniczącego Platformy i Kościoła stają się coraz bardziej napięte. Nie trzeba było długo czekać na reakcję kleru po słowach Tuska, kiedy mówił, że gdy ktoś wierzy w Boga nie może głosować na PiS. Do ataku na byłego premiera wykorzystano antenę TVP, głos zabrał znany z ciętego języka Dariusz Oko. Reprezentant radykalnego skrzydła duchowieństwa nie bawił się w dyplomację i potępił lidera Platformy w ostry sposób.

Donald Tusk przekonywał ostatnio, iż nie ma innej drogi niż jednoznaczne przeprowadzenie procesu oddzielenia Kościoła od państwa natychmiast po wygranych przez wyborach. Bliskie relacje obozu władzy z Episkopatem nie mogą wprawiać w zaskoczenie nikogo, kto śledzi polską rzeczywistość. Kler jest jedną z najbardziej uprzywilejowanych grup społecznych nad Wisłą. Udowadniają to np. ustawy o handlu ziemią, z której wyłączono Kościół, specjalne traktowanie podczas pandemii czy setki milionów złotych dla fundacji Tadeusza Rydzyka. Niektórzy kapłani okazują ostentacyjne poparcie dla rządu nawet w trakcie mszy i publicznych przemówień. Dołączył do nich właśnie Dariusz Oko.

– Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS – przekonywał niedawno Donald Tusk. Dosłownie kilka dni później do powyższych słów odniósł się w rządowej telewizji ksiądz Oko. – Człowiek, który tak sobie wewnętrznie zaprzecza, tak kłamie, tak nienawidzi, nie nadaje się na przywódcę. Przecież ten człowiek wielokrotnie okłamał cały naród – zaatakował Tuska duchowny. – Nie można głosować na człowieka, który okłamuje w twarz 40 milionów ludzi – kontynuował tyradę. Końcówka jego przemówienia była równie ostra. – Nie ma prawa wypowiadać się o tym, na kogo mają głosować wierzący. To jest wewnętrznie sprzeczne, demoniczne, to jest jakby zło do kwadratu, do sześcianu – grzmiał na antenie. Fragment jego kilkuminutowej krytyki możecie zobaczyć poniżej:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
6
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
13
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
monoiki
monoiki
1 miesiąc temu

Już dawno kościółó powinien płacić należnae podatki,już dawno powwinno sie odciąć kościłó i klechów od państwa,,Najgorsza zaraza XX wieku to pazerni księża