fbpx

Kukiz wykorzystany i wypluty przez Kaczyńskiego. Muzyk grozi zerwaniem współpracy


Subksrybuj nas na Google News

Paweł Kukiz otrzymuje właśnie od swojego “koalicjanta” to, przed czym wszyscy go ostrzegali. Każdy kto choć odrobinę znał podejście Kaczyńskiego do ludzi wiedział, że prezes PiS wykorzysta muzyka i porzuci w momencie, gdy ten nie będzie już potrzebny. Ten smutny dla Kukiza scenariusz właśnie zaczyna się realizować i jak widać nie pomogło spijanie sobie z dzióbków z Kaczyńskim podczas wspólnych konferencji prasowych. Kukiz został wykorzystany i od jakiegoś czasu jest skrupulatnie wypluwany przez środowisko władzy.

Kukiz grozi obecnie PiS, że jeśli forsowany przez niego projekt ustawy o sędziach pokoju nie zostanie uchwalony w ciągu najbliższych miesięcy, to przestanie wspierać partię rządzącą w sejmowych głosowaniach. Szkopuł w tym, że po tym, jak do rządu weszła Agnieszka Ścigaj z koła Polskie Sprawy, PiS zapewniło sobie większość bez Kukiza. Po roku od podpisania porozumienia Kukiz-Kaczyński współpraca obu polityków staje pod znakiem zapytania.

Kukiz zatem ma dziś dużo mniejszą polityczną wagę i znacznie słabsze karty przetargowe. Muzyk grozi, że jeśli projekt ustawy o sędziach pokoju nie zostanie wkrótce uchwalony, to przestanie on wspierać formację Jarosława Kaczyńskiego.

Jak mówił niedawno Kukiz, “jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie dojdziemy do porozumienia w sprawie sędziów pokoju i nie zostanie to uchwalone, nawet przy jakichś naszych ustępstwach, ale też niewielkich, to ja sam pójdę do opozycji z propozycją wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości”.

To tylko takie gadanie. Kukiza nie ma w polityce przyszłości bez PiS

Pytani o słowa Kukiza posłowie PiS wzruszają ramionami. Ot, kolejne grożenie palcem i tyle.

– Chłop ma przy boku tylko Jarka Sachajkę, a myśli, że będzie nam ministrów ustawiał. Zachowuje się jak zranione zwierzę, ale to nie nasz problem – powiedział serwisowi wp.pl parlamentarzysta Solidarnej Polski.

Solidarna Polska nie ukrywa, że projekt dotyczący sędziów pokoju autorstwa Kukiza należy wyrzucić do kosza. – Mamy swój projekt, lepszy – mówią ludzie Zbigniewa Ziobry.

Zdaniem rozmówcy wp.pl dawny rockman może czuć frustrację, bo w polityce – mimo wielkich nadziei i oczekiwań – nie osiągnął wiele. – Ludzie się od niego odwrócili, facet został w Sejmie sam. Bez prezesa Kaczyńskiego nic więcej nie zrobi – mówi polityk PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Powiedziały jaskółki, ze niedobre są spółki
Powiedziały jaskółki, ze niedobre są spółki
1 rok temu

Od zawsze ostrzegałem przed koalicją z partią Kaczyńskiego. Spójrzcie na Leppera, Giertycha, ba spójrzcie na tragiczne skutki współpracy Kaczyńskich, rząd Lecha unicestwiony, to byli koalicjanci PIS przeżuci i wypluci, kościół dziś co można powiedzieć ? kler zmienił się w narzędzie polityczne PIS to jak gdyby koalicja ale nielagalna wbrew prawu. Mamy dziś państwowych biurokratów lekarzy zbrodniarzy, funkcjonariuszy i inne antypolskie resorty siłowe. Nie przypadkowo PIS rozdaje pieniądze podatników na służby mundurowe które działają na szkodę tychże podatników. To tak jak kupić psa żeby zamiast bronić atakował właściciela z zamiarem pozbawienia życia lub zdrowia. Unia wróg, Rosja wróg Węgry wróg Białoruś… Czytaj więcej »

StefanST
StefanST

Co oznacza “nie wolno pozwolić”? * lat temu Palikot z mównicy powiedział co trzeba.Traktowano go jak błazna. A okazało się,że błaznami byli politycy i działącze. To 8 lat temu nie wolno było dać małpie brzytwy! Teraz za póżno! Czy Wy do ch***lry nie widzicie,że ostatnie wybory to była farsa i kpina z inteligencji? CZy Wy nie widzicie,że nie ma już wolności,demokracji,uczciwości- jest zamordyzm i dyktatura! Nie widzicie tego? Piszecie “nie wolno do tego dopuścić” w czasie przyszłym ! A dlaczego w czasie przeszłym sobie pozwoliliście i łykacie tę zd3echłą żabę !? A dlaczego dziś przeżuwacie tę zdechłą żabę i powtarzacie… Czytaj więcej »

Kazbeer
Kazbeer
Odpowiedź do  StefanST
1 rok temu

Powtarzam to od zarania dziejów. Polacy bójcie się Polaków.

Monii
Monii
1 rok temu

Golym okiem widać,że PiS ma za zadanie rozwalić ile się da włącznie z UE jak i innymi krajami zachodu i nie tylko,mają skłócić wszystkich ze sobą to dyktando wschodu z rydzem w tle.

jackie
jackie
1 rok temu

Ale i tak szmata zostanie. Z prezesem czy bez.

Zawiedziony
Zawiedziony
1 rok temu

Zawsze go ceniłem ale to było kiedyś. Dziś jest dla mnie jak inni w epoce poprzedniej. Nie mam zamiaru używać inwektyw w jego kierunku. Lecz lekcja pokory zawsze jest na miejscu.

TomTom
TomTom
1 rok temu

jakos mi tej szmaty nie zal

Mariuszet
Mariuszet
1 rok temu

Jakim trzeba być durniem i gnojem, żeby dla ustawy o sędziach pokoju pomagać łamać konstytucję i podporządkowywać sądy PiS’owi.

Sam kazał się tak nazywać
Sam kazał się tak nazywać
1 rok temu

Trzeba było być przyzwoitym Panie Szmato Kukiz.