fbpx

Kurski ma być nielegalnie powołanym prezesem TVP przez RMN. To będzie kolejne złamanie konstytucji.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Bardzo prawdopodobne, że w nadchodzący piątek Rada Mediów Narodowych może powołać Jacka Kurskiego na prezesa TVP. Jeżeli tak się stanie to będzie to kolejne złamanie konstytucji. Zapewne nie przysłuży się to rozmowom w UE w sprawie funduszy, których wypłacanie może być uwarunkowane przestrzeganiem praworządności.

PiS chce znowu zafundować nam kolejny chaos. Po KRSie teraz przyszła kolej na nielegalny zarząd w TVP SA

Rada Mediów Narodowych nie ma uprawnień do powoływania do powoływania i odwoływania członków zarządu publicznych spółek radiofonii i telewizji, co potwierdził Trybunał Konstytucyjny w grudniu 2016 roku

KRRiT została wypchnięta przez ustawodawcę poza sferę rozstrzygania o tym, kto i jak długo będzie członkiem zarządu spółek publicznej radiofonii i telewizji. To zaś wyklucza możliwość efektywnego wykonywania zadań przypisanych jej w konstytucji. KRRiT musi być włączona w procedurę wyłaniania składu personalnego organów kierujących działalnością spółek publicznej radiofonii i telewizji

– orzekł Trybunał Konstytucyjny 13 grudnia 2016 roku . link do wyroku w formacie doc

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji potwierdza brak uprawnień do powołania Kurskiego przez Radę Mediów Narodowych.

Potwierdza to nawet Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski wybrany z rekomendacji PiS

– Czy mam świadomość, że Rada Mediów Narodowych jest pozbawiona pewnych uprawnień konstytucyjnych? Tak – przyznaje bez ogródek na czwartkowym posiedzeniu sejmowej komisji Witold Kołodziejski. Dodaje, że “nie trzeba tego powtarzać” i “wielokrotnie to mówił”.

– Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że KRRiT powinna mieć istotny udział w tym procesie, nie powiedział, że musi wyłaniać [członków zarządów i rad nadzorczych – red.], nie powiedział też, że Rada Mediów Narodowych jest niekonstytucyjna. Powiedział tyle, że Krajowa Rada w tym procesie powinna uczestniczyć, a nie uczestniczy, oczywiście do tego namawiam – wskazuje Kołodziejski.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments