fbpx

Laureat Nobla Dmitrij Muratow zaatakowany w Moskwie


Subksrybuj nas na Google News

Dmitrij Muratow, redaktor naczelny Nowej Gazety i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, został zaatakowany przez nieznanego napastnika. Do zdarzenia doszło w przedziale pociągu na Dworcu Kazańskim w Moskwie. Muratow doznał urazu oka.

“Wlewanie farby olejnej z acetonem do komory. Strasznie szczypią mnie oczy. Pociąg relacji Moskwa-Samara. Oleisty zapach w całym wagonie. Odjazd już opóźniony o 30 minut. Spróbuję się umyć.  Jak poinformował w wydanym oświadczeniu, napastnicy krzyczeli: „Muratow, to za naszych chłopców”.

Odpowiedzialność za atak na Dmitrija Muratowa w pociągu wzięli na siebie twórcy kanału telegraficznego Sojuz Z Troopers. Wieczorem pojawiły się nowe nagrania z dworca kolejowego, na których redaktor naczelny “Nowej Gazety” został oblany czerwoną farbą.

Nowaja Gazieta

“Nowaja Gazieta” zawiesiła działalność, wstrzymując wydanie papierowe, stronę internetową i aktualizacje w mediach społecznościowych 28 marca 2022 r., po otrzymaniu drugiego ostrzeżenia od Roskomnadzoru (Rosyjskiej Federalnej Służby ds. Nadzoru w Sferze Łączności, Technologii Informacyjnych i Komunikacji Masowej).


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments