fbpx

Legendarny muzyk wulgarnie do Suskiego: “ch** ci na imię!”


Subksrybuj nas na Google News

Ryszard Andrzejewski vel Peja, to polski rekordzista w liczbie zgromadzonych platynowych i złotych albumów. Łącznie ma ich ponad 20 i nieustannie poprawia ten wynik. Poznański raper wielokrotnie odnosił się bardzo krytycznie do poczynań rządu na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy. M.in. wyraził swoje zdanie w kwestii brutalności policji podczas Strajku Kobiet, uderzył też bezpośrednio w Mateusza Morawieckiego w utworze “Red Zone”. Peja został ponownie wyprowadzony z równowagi przez decydentów z Nowogrodzkiej. Artysta po raz kolejny użył języka bardzo odległego od dyplomatycznego.

Peja sprzedał w Polsce ponad pół miliona albumów. Muzyk jest na scenie od lat 90-tych i ciągle utrzymuje się w gronie liczących się wykonawców. Poznański artysta, w przeciwieństwie do większości kolegów z branży, nie trzyma się z dala od tematów politycznych. Robi to nie kalkulując, choć niewiele można zyskać, a na pewno więcej stracić. W wielu innych krajach zaangażowanie polityczne wśród muzyków jest normalnym zjawiskiem i nikt się nie ogląda na słuchaczy. W Polsce większość woli nie zabierać głosu. Peja ma odmienne zdanie w tej kwestii i nie bierze jeńców. Poza Morawieckim i policją zaatakował wcześniej prezydenta, wytykając mu oderwanie od rzeczywistości za akcję zbierania pieniędzy na szpitale, chwilę później, gdy przeznaczył lekką ręką 2 miliardy na TVP.

Poznański muzyk został znowu wywołany do tablicy, żeby skomentować aktualne wydarzenia. Asumpt dała wypowiedź Marka Suskiego skierowana w kierunku ludzi, którzy zaciągnęli pożyczki w bankach. – No niestety, jak się zaciąga kredyty, no to się je spłaca. Państwo przygotowuje pewną pomoc dla kredytobiorców – rzucił w trakcie jednego z wywiadów. Do jego słów odniósł się Peja, nawiązując do pewnej przyśpiewki, znanej ze stadionów piłkarskich. – Ch** ci na imię, tej Suski ch** ci na imię! – skomentował krótko na profilu instagramowym, nawiązując do męskiego przyrodzenia.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
crash
crash
2 lat temu

Peja ma 100 procent racji.

Gość 1
Gość 1
2 lat temu

Tym( jakże wymownym) imieniem można spokojnie nazwać każdego pisbolszewika.
Dotyczy też pisowskich tzw “kobiet”.

Milicja i ZOMO pisowskie tylko czekają na okazje
Milicja i ZOMO pisowskie tylko czekają na okazje
2 lat temu

Nie wszystkim wolno gdy ja użyłem niepublicznie określenia “gruba dupa” wezwano policję i karetkę pogotowia. Zostałem potraktowany przez policję niekompetentnie i chamsko. Bez żadnego wywiadu w środowisku bez dowodów przez co musiałem składać skargę na dzialania nadgorliwców z którymi nie mogłam nawiązać kontaktu przez ich urzędową rutynową cyniczną mundurową arogancję. Takie są teraz rządy pisowskiej psiej dyktatury. Innymi słowy policja może zaatakować i sterroryzować człowieka we własnym domu z byle błahostki. A tu proszę są równi i równiejsi. Co wolno wojewodzie…to nie temu co nie ma żadnych przyjaciół.

PIF PAF
PIF PAF
2 lat temu

peja elyta polackiego narodu…