fbpx

Pułkownik Mazguła: Czarnek zezwolił wejść do szkoły tylko pedofilom, faszystom i propagandzistom PiS-u


Subksrybuj nas na Google News

Dyplomowany pułkownik Wojska Polskiego i weteran – Adam Mazguła słynie ze swojej mocnej krytyki obecnej władzy.

W swoim ostatnim wpisie postanowił przypomnieć sytuację sprzed 2 lat, która dotyczyła wizyty byłego prezydenta Lecha Wałęsy w gdańskiej szkole podstawowej:

Noblista i bohater Wolnej Polski Lech Wałęsa prowadzi lekcję odkłamywania historii pisanej przez PiS na korytarzu.

Podobno nie było innego miejsca w Gdańskiej Szkole Podstawowej nr 21. Szacunek Panie Prezydencie, tak trzeba robić, mimo upokorzeń i złośliwości! To zdjęcie ma już dwa lata, ale to dokument Pańskiej wielkości! Więcej jednak takich zdjęć nie będzie, bo Czarnek zezwolił wejść do szkoły tylko pedofilom katolickim, faszystom i propagandzistom PiS-u.

Widmo Lex Czarnek

Lech Wałęsa zostaje niechętnie zapraszany do szkół, lecz władza chętnie zezwala na obecność prawicowych ekstremistów i fundamentalnych duchownych – symbolem tego jest ustawa Lex Czarnek.

– Ta ustawa ma dwa bardzo niebezpieczne i bardzo szkodliwe dla polskiego systemu edukacji aspekty i przepisy. Te przepisy z jednej strony dotyczą zabrania rodzicom konstytucyjnego prawa o decydowania o wychowaniu swoich dzieci – Krystyna Szumilas (KO) Druga sprawa to naruszenie konstytucyjnych uprawnień samorządu terytorialnego związanych z tym, że jest on organem prowadzącym szkoły. To jest jego zadanie własne. Jeżeli na mocy ustawy jest to zadanie własne, nie można mu tych kompetencji w taki sposób, jak państwo to robicie, odbierać.

Natomiast w 2018 roku ówczesna minister edukacji – Anna Zalewska konsultowała swoje decyzję z fundamentalistyczną organizacją Ordo Iuris:

ZOBACZ TAKŻE:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments