fbpx

Polityk PiS wpadł w furię po pytaniach dziennikarki. “Zerwę ten program” [VIDEO]


4 comments, 14

Telewizja Republika słynie z dużej wyrozumiałości wobec rządu, delikatnie ujmując. Nieczęsto można tam zobaczyć materiały krytyczne dla nowogrodzkich, w końcu PiS hojną ręką wspiera właściciela stacji, Tomasza Sakiewicza. Jakże olbrzymie musiało być zdziwienie sekretarza stanu ds. energetyki, Piotra Naimskiego, gdy przyszedł na wywiad do Ewy Stankiewicz-Jorgensen. Raczej nie spodziewał się, że dziennikarka zada mu aż tyle niewygodnych pytań, po których spokojny zazwyczaj polityk dostał szału.

Walka z wiatrakami

Polityka energetyczna obecnego rządu, to coś więcej niż tylko klęska. Jej symbolem jest wyburzanie elektrowni w Ostrołęce, kosztujące ponad miliard złotych. Gdy dodamy do tego walkę z wiatrakami (dosłownie i w przenośni) i ustawowe wygaszenie energii pochodzącej z wiatru, plus Jaworzno, Turów, uległość w negocjacjach Zielonego Ładu, skalę importu rosyjskiego węgla – mamy pełny obraz tragedii, jaka czeka Polskę. Drastyczna podwyżka cen energii jest nieuchronna i spowoduje kolejną falę inflacji, jakiej nie było od kilkudziesięciu lat. Te wszystkie wątki zostały poruszone w niedawnym wywiadzie Ewy Stankiewicz, którego jedynie zapowiedź mieliśmy okazję zobaczyć. Pytania nie spodobały się sekretarzowi stanu, czego efektem był gwałtowny wybuch po jednym z nich.

– Zerwę pani ten program – odgrażał się na koniec Piotr Naimski. Okazało się, że jego wpływy są na tyle silne, że rzeczywiście udało się mu to zrobić. Wywiad nie został wyemitowany, w końcu nie gryzie się ręki, która karmi. Finalnie Telewizja Republika nie mogła sobie pozwolić na pogorszenie relacji z rządem, to nie miejsce na krytykę medialną. Historia jest absurdalna na wielu płaszczyznach, ale prymitywna cenzura i próba wygumkowania tematu nie zmieni jednego – cena za nieudolność energetyczną dotknie każdego z nas i jej skutki będą naprawdę bolesne.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 comments, 14

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
9
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jbć ***
jbć ***
10 miesięcy temu

Ręce opadają. Niby śmieszne, ale i straszne.

alik
alik
10 miesięcy temu

Tomuś Stankiewicz to chłopak morowy….. co teraz powiesz? dalej jesteś “niezależny”?

strach się bac
strach się bac
10 miesięcy temu

wygląda to na celowe niszczenie polski….

wiocha
wiocha
10 miesięcy temu

gdzie się nie obrócisz tam pełno słomy,,słomy , która wychodzi ,z butów…..