fbpx

Morawiecki chciałby aby opozycja była tak przejrzysta finansowo jak PiS. Ale oświadczenia majątkowego swojej żony nie opublikuje bo nie ma podstawy prawnej.


7.9k
Subksrybuj nas na Google News

Premier Morawiecki czeka na nakaz publikacji majątków najbliższych rodzin polityków, który utknął w Trybunale Konstytucyjnym. Skierował go tam Andrzej Duda ponieważ miał wątpliwości co do zgodności z konstytucją. Wszystko poukładane.

Premier Morawiecki zasłania się brakiem ustawy. Jednak nie ma ustawy która zabraniałaby opublikowania takiego oświadczenia. Powód braku publikacji nasuwa się sam, jest coś do ukrycia. To samo dotyczy żony Ministra Szumowskiego.

W porannej rozmowie RMFM redaktor próbował uzyskać odpowiedź na proste pytanie

Trzaskowski opublikował swoje oświadczenie i swojej żony

Może panie ministrze trzeba namówić pana ministra zdrowia, żeby ujawnił majątek swój i żony? Zrobił to Rafał Trzaskowski ostatnio, nie czekając na ustawę, bo ona, przypomnijmy, jest od prawie roku w Trybunale Konstytucyjnym.

Odpowiada Morawiecki; Ustawa jest w Trybunale Konstytucyjnym i każdy oczywiście wie, że w momencie jak tylko Trybunał Konstytucyjny podejmie taką decyzję wszyscy obywatele, którzy są ujęci…

Kupno masek od znajomego narciarza to nieprawda

Ale może to zrobić teraz. Przeciąć spekulacje.

Z całą mocą chcę raz jeszcze podkreślić, że to wszystko co opozycja zarzuca ministrowi Szumowskiemu okazało się zupełną nieprawdą. Jest to awantura polityczna, jest to hucpa. I wiąże się ona wyłącznie z tym, że poradziliśmy sobie z pandemią dużo lepiej niż się opozycja spodziewała. I tutaj słyszę taki jęk zawodu.

Oświadczeń nie będzie bo nie ma podstawy prawnej – jak zdarta płyta słyszymy te same słowa

Bo pan również był przez opozycję dość mocno grillowany jeśli chodzi o majątek. Tak więc może trzeba ujawnić to wszystko dla jawności życia publicznego.

Oczywiście jak będzie tutaj podstawa prawna to zrobimy. A proszę pozwolić mi powiedzieć, że jest to moim zdaniem coś w rodzaju takiego tematu zastępczego… Kiedy dwa, trzy miesiące temu jeszcze wszyscy sądzili, że w Polsce będzie Armagedon – od strony zdrowotnej, od strony ekonomicznej. Tymczasem okazało się, że jak Komisja Europejska i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju pokazują, że Polska wśród 27 krajów Unii Europejskiej poradzi sobie najlepiej. A nawet biorąc pod uwagę Wielką Brytanię, Szwajcarię, Norwegię, czyli już całą Europę, wyjdziemy z kryzysu więcej niż pewną ręką.

Pełna przejrzystość, ale bez oświadczeń? “życzyłbym naszym przeciwnikom politycznym, żeby byli tak przejrzyści finansowo w porównaniu do nas”.

Pełna zgoda, ale pytania o przejrzystość finansową to chyba nie są pytania, których teraz mówimy. To troszkę co innego. Myślę że…

Jest absolutnie pełna przejrzystość finansowa i w ten sposób patrząc na życie publiczne, naprawdę w życzyłbym naszym przeciwnikom politycznym, żeby byli tak przejrzyści finansowo w porównaniu do nas.

Namówi pan ministra, żeby ten majątek swój i żony ujawnił?

Tak, jak powiedziałem, panie redaktorze, z całą mocą natychmiast jak będzie podstawa prawna, to będziemy ujawniać wszystko. To znaczy pan minister i ja mamy w pełni oświadczenie majątkowe wypełnione tak jak trzeba i nie ma tutaj nic absolutnie do ukrycia.

Choć bez podstawy prawnej też mógłby to zrobić, z własnej woli.

My już z panem ministrem oświadczenie majątkowe w pełni przedstawiliśmy.

Mówię o żonie.

Ale to, panie redaktorze, tak jak powiedziałem jest podstawa prawna, czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło RMF24

Panie premierze jeszcze PS. Nos można wydmuchać przed wywiadem, a nie zmuszać nas do słuchania Pana flikania.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

7.9k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments