NBP wydał 5 mln na wynajem samochodów, dobra zmiana pławi się w luksusach. Prezes ma dostać auto za pół miliona.


2 comments, 3.4k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wynajem luksusowych samochodów za pięć milionów złotych i jeszcze taksówki za pół miliona. “Pieniędzy mamy w brut” ale chyba tylko w NBP. Czy urzędnicy NBP zarabiający bardzo dobrze musza mieć wynajmowane samochody służbowe i to tak drogie?

W pamięci mamy jeszcze miliony wydawane na przeloty Beaty Szydło, Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego. Pokora i skromność to miała być domena PiS. Pomimo, że każdy grosz przydałby się na walkę z epidemią, nasz Narodowy Bank Polski postanowił że wyda na wynajem luksusowych samochodów służbowych ponad 5 milionów złotych . Przypomnijmy że dodatkowo na przejazdy taksówkowe Bank wydał prawie pół miliona złotych

Przetarg dotyczył wynajmu 10 pojazdów segmentu C (kompakty) z nadwoziem typu kombi, 16 wozów segmentu D (limuzyny klasy średniej), 10 ośmioosobowych minibusów, 1 siedmioosobowy minivan oraz SUV-a. Ten ostatni miał mieć co najmniej 330 KM, silnik wysokoprężny od 2,5 do 3 litrów, 7 miejsc na pokładzie, aktywny tempomat, panoramiczne okno, tuner TV i masę innych cech, zdradzających zamiłowanie do luksusu.

Według portalu spidersweb.pl, po analizie specyfikacji zamówienia parametry SUV-a, który ma być przeznaczony dla prezesa NBP, pasują do Mercedesa GLS. Cena? W podstawowej wersji, bez żadnych dodatków – 425 900 zł.

Źródło WP.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 3.4k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maruda
maruda
2 miesięcy temu

Przecież czymś musi swoje szkapy.

szatol1
szatol1
2 miesięcy temu

Mają rozmach s……..y