fbpx

Nie będzie już gotówki w ramach 500+. Rząd uratuje swój budżet, ale co z naszym budżetem?


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Zdaniem rządzących program bonów wakacyjnych przyniósł sukces. Teraz czas na wprowadzenie tej reguły do programu 500 plus. Warto wiedzieć o zmianach ponieważ to świadczenie będzie można łatwo utracić w przyszłym roku.

Ustawa budżetowa na przyszły rok już gotowa. Kiedy rządzący wreszcie zakończą wewnętrzne spory miejmy nadzieje, że zajmą się poważniejszymi sprawami. Jedną z największych pozycji po stronie wydatków rządowych jest program 500 plus.

Ważne: Nie zapomnij o ponownym złożeniu wniosku

Rząd szuka oszczędności we wszystkich dziedzinach. Na tapetę idzie również 500 plus czyli największy sukces dzięki któremu Zjednoczona Prawica wygrywała do tej połowy wybory za wyborami. Zmiany jakie już obowiązują to obowiązek ponownego złożenia formularza przez osoby którym ten zasiłek się należy. Rząd liczy na to że może nie wszystkim będzie chciało się to robić, jest przecież spora grupa zamożnych osób które również korzystają z tego przywileju.

Największa zmianą w systemie wypłacania świadczenia 500 plus ma być zmiana w formie wypłaty. Po protestach Beaty Szydło, pomimo zapewnień wicepremier Emilewicz, iż żadne zmiany nie są planowane, okazuję się że prace nad zmianami idą pełną parą.

500 plus zmieni się na bon do wybranego sklepu, po wybrane produkty

Rząd bierze pod uwagę kilka rozwiązań. Pierwsze to powrót do pierwotnej wersji programu czyli bez wypłat na pierwsze dziecko. To jednak bardzo drastyczna zmiana i raczej bez szans powodzenia

Najbardziej prawdopodobne rozwiązanie będzie polegało na wypłacie świadczeń w postaci bonu zakupowego. Do tego jeszcze wejdzie warunek dochodowy, czyli rodziny w których dochód przekroczy ustaloną wartość na członka rodziny, nie będą mogły w ogóle występować o taki zasiłek. Przyglądając się takim dotychczasowym rozwiązaniom sądzić należy, że ta kwota będzie ustalona na dość niskim poziomie.

Bon zakupowy będzie można tak jak bon wakacyjny zrealizować tylko w placówkach upoważnionych do jego realizacji. Nie trudno też wyobrazić sobie, że zmiany obejmą też asortyment jaki będzie można w ramach tego świadczenia wybrać. Jeżeli za ten bon będzie można kupić tylko rzeczy ściśle związane z potrzebami dzieci np tylko artykuły szkolne, ubrania, bądź zabawki to będzie spora zmiana dla większości osób korzystających z 500 plus.

Źródło Warszawa Nasze Miasto za Agencją Informacyjną Polska Press (AIP)


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
12
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 rok temu

“Na tapet”, do cholery