fbpx

2 noworoczne postanowienia, które mogą Tobie pomóc:


Subksrybuj nas na Google News

1. Celowo szukaj radości w życiu codziennym

Badanie przeprowadzone w 2015 roku na Uniwersytecie Duke’a wykazało, że zaniedbanie emocjonalne w dzieciństwie spowalnia rozwój ośrodka nagrody w mózgu, brzusznej części prążkowia, co utrudnia odczuwanie szczęścia i radości w dorosłym życiu. Ty możesz znajdować je w małym, satysfakcjonującym zadaniu – myśli o małym dziecku który uśmiecha się do ciebie bez powodu, lub pięknym pomarańczowym liściu spadającym z drzewa.

Ty możesz znajdować je w małym, satysfakcjonującym zadaniu – myśl o małym dziecku, które uśmiecha się do ciebie bez powodu, lub pięknym pomarańczowym liściu spadającym z drzewa. Innym razem możesz potrzebować czegoś, co się wydarzy, aby sprawić sobie radość: zadzwonić do przyjaciela, obejrzeć film, zaplanować wycieczkę lub wyjechać na jeden dzień. Im bardziej będziesz wybierać radość, tym bardziej ona będzie wybierać ciebie

2. Używaj więcej uczuciowych słów.

Ta mała zmiana może zrobić wielką różnicę. Zamiast po prostu powiedzieć: “Jestem zmęczony” lub “Jestem zestresowany”, użyj bardziej złożonych i subtelnych słów emocji, takich jak przerażony, przygnębiony, rozżalony, błogi, ponury, nijaki, surowy, wyczerpany, ostrożny, napięty, rozładowany, dumny, wolny, cichy, oddany lub przebojowy. Te słowa dodają wymiar i realność do twojego życia.

Nie dajmy się szaleństwu przesadnego planowania i surowego przestrzegania noworocznych postanowień. 2022 rok, jak i każdy ma być dla Ciebie.

Zobacz również:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments