fbpx

O. Mądel zbeształ Przyłębską i Piotrowicza. “Dama, która nie umie się wysłowić i prokurator, który pedofilię nazywa ciumkaniem”


Subksrybuj nas na Google News

Jezuita, ojciec Krzysztof Mądel twardo zareagował na czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie Rzecznika Prawa Obywatelskich, Adama Bodnara.

Trybunał Przyłębskiej orzekł, że Adam Bodnar niezgodnie z konstytucyjną zajmuje urząd RPO. Sejm ma teraz trzy miesiące, by dostosować prawo do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Jest to czas dla parlamentu na dostosowanie systemu prawnego do orzeczenia Trybunału. W ciągu 3 najbliższych miesięcy powinna zostać uchwalona ustawa regulująca sytuację, w których urząd Rzecznika jest nieobsadzony przez jakiś czas po upływie kadencji – uzasadniał wyrok sędzia Stanisław Piotrowicz.

Mocne stanowisko Jezuity

Jezuita Krzysztof Mądel uznaje wyrok za haniebny. Za pośrednictwem Twittera duchowny postanowił wyjawić swój stosunek do Sędziów, którzy odpowiedzialni są za wyrok.

Dama, która nie umie wysłowić się w żadnym języku, i prokurator, który pedofilię nazywa ciumkaniem, ustalili, że rzecznik obywateli, broniący obywateli przed władzą, zagraża obywatelom, gdy władza nie może go wymienić – skrytykował o. Mądel.

Piotrowicz z Przyłębską złamali Konstytucję, RPO jest w Polsce niezawisły, odpowiada tylko przez Sejmem, jego kadencja wygasa dopiero z chwilą powołania następcy przez obie Izby, gwarancją niezawisłości nie są ramy czasowe jak chce Piotrowicz, ale zgoda Izb. Pełnienie funkcji RPO po upływie kadencji byłoby „niezgodnie z Konstytucją”, gdyby Konstytucja przewidywała jakiś inny tryb ustania kadencji lub delegację funkcji RPO, ale RPO w polskiej Konstytucji ma wysoką rangę, jego kadencyjność daje prawo obu Izbom do wyboru następcy i tylko tak go ogranicza – dodaje duchowny.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wodorosty i zszywki
wodorosty i zszywki
2 lat temu

ciumkanie górą !