fbpx

Oczy Czarnka nie lubią niepełnosprawnych. Minister wizytuje szkołę, dzieci odesłane do domów


3 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Szkoła specjalna w Łukowie obchodzi 60 lecie kształcenia specjalistycznego. Z tej okazji do szkoły zawita minister edukacji. Rodzice dzieci z niepełnoprawnościami zostali poproszeni o zabranie podopiecznych ze szkoły.

Rząd PiS od zawsze ma jakieś uraz do dzieci z niepełnosprawnościami. W ich pamięci to tej pory tkwi słynny protest w sejmie, którego przebieg przysporzył wstydy wielu członkom władz tej partii. Być może to jest też przyczyna gorliwości dyrektor szkoły w Łukowie, która organizując uroczystą galę z udziałem ministra poprosiła rodziców dzieci niepełnosprawnych o zabranie swoich pociech ze szkoły.

Polityczna aborcja

PiS jest zwolennikiem całkowitego zakazu usuwania ciąży, ale czym w takim razie jest usuwanie niepełnosprawnych dzieci przed wzrokiem ministra edukacji. To właśnie jest aborcja, to właśnie jest usuwanie dzieci. W tym wypadku to nie są już płody, ale wielu przypadkach nadwrażliwe osoby, którym ciężko będzie wytłumaczyć, dlaczego właśnie one muszą opuścić szkolę w tym momencie, kiedy inne dzieci mogą w niej zostać.

Nawet parking tylko dla ministra

Dziś tj. 2 czerwca zajęcia mają odbywać się tylko do godz. 12.00. Od tej godziny parking szkoły ma służyć tylko gościom. Potem ma się odbyć uroczysta gala z udziałem ministra. Dyrektor Danuta Kowal zasłania się pandemią i obostrzeniami.

– Ze względów pandemicznych musimy dokonać pewnej klasyfikacji – rodzic z dzieckiem ma prawo być na korytarzu. Tylko jak dziecko jest leżące, z porażeniem czterokończynowym, które nic nie rozumie, nie słyszy, to wiadomo, że nie ma sensu, żeby takie dzieciątko było – tłumaczy w rozmowie z TOKFM dyrektor Kowal.

Komentarze w internecie, nie zostawiają suchej nitki na ministrze

Aktualizacja – pilna interwencja posła

Senator Krzysztof Brejza skierował interwencję do lubelskiego kuratorium oświaty w związku z ‘wykluczeniem dzieci niepełnosprawnych’ ze szkolnego jubileuszu. Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych w Łukowie zdecydowała, że najmłodsi uczniowie oraz osoby z niepełnosprawnościami mają zostać odebrane przez rodziców przed galą. Na uroczystości ma pojawić się m.in. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pytanie
pytanie
2 lat temu

a złota karoca gdzie ?

Dorota
Dorota
2 lat temu

Szkoda że dziecko Jakiego nie chodzi tam do szkoły! musiałby do domu zabrać

pytanie
pytanie
2 lat temu

a czy będą sypane kwiatki pod nogi pisowskiego wybrańca nauki i wiedzy tajemnej?