fbpx

Pawłowicz przeprasza. Sędziowie twierdzą, że to za mało, musi ponieść konsekwencje.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jak podało Onet.pl, karygodne zachowanie Krystyny Pawłowicz spotkało się ze zdecydowaną reakcją sędziów. Jakiś czas temu, była posłanka PiS, obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego potępiła jedną ze szkół pod Warszawą, za używanie wobec dziecka zaimka innego, niż podyktowanego przez płeć biologiczną. Podała przy tym dane dyrektorki – ułatwiła zatem rozpoznanie dziecka. Sędziowie domagają się ukarania Pawłowicz.

Sędzia przeprasza pod natłokiem komentarzy

Pawłowicz nie dość, że podała nazwę szkoły, nazwisko dyrektora, to jeszcze wybrane imię dziecka. Nie będę tu oczywiście przytaczać tej wypowiedzi – wystarczy tyle, że podkreśla płeć biologiczną i potępia decyzję szkoły. Wpis odbił się szerokim echem – odniósł się do niego również burmistrz miejscowości, w której mieści się szkoła – nazwał go „obrzydliwym”. Podkreślił także to, co wszyscy wiemy – wpis uderzył w dobro dziecka. Po fali komentarzy i oficjalnych oświadczeń, Pawłowicz przeprosiła – „nie chciała sprawić przykrości dziecku”. Wpis był przejawem transfobii w najgorszym wydaniu i nie powinien obejść się bez konsekwencji. Zdanie to podzielają niezależni sędziowie.

Czy Krystyna Pawłowicz słyszała o prawach człowieka?

Sędziowie z Forum Współpracy Sędziów (FWS) oraz Stowarzyszenia “Themis” domagają się wyciągnięcia konsekwencji. Jak donosi Onet.pl – w uchwale z  8 kwietnia potępiają wszelkie przejawy dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Zwracają uwagę, że pojawienie się w przestrzeni publicznej takiego wpisu jest niedopuszczalne – narusza prawa człowieka. Wypowiedź byłej posłanki PiS sama w sobie jest karygodna, jednak duże grono odbiorców i sprawowany urząd, czynią ją jeszcze gorszą. Krystyna Pawłowicz jest bowiem sędzią TK. Jakiego wyroku może się zatem spodziewać osoba trans płciowa?

Wyciągnijmy konsekwencje

Sędziowie domagają się wyciągnięcia konsekwencji. Podkreślają, że nieetyczne zachowanie, nielicujące z godnością urzędu powinno zostać ukarane przez odpowiednie organy. Kiedy starsza, niekoniecznie rozgarnięta koleżanka w szkole, dokucza młodszej – musimy reagować. Reagujmy zatem. Poniżej link do petycji o odwołanie Krystyny Pawłowicz z pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych:

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/sejm_1000_92/


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ