fbpx

“Pis chce ukraść wybory Polakom”.”Sejm nie ma prawa obradować po wyborach”- poseł Tomczyk i Nitras.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

sejmie zakończyła się własnie konferencja prasowa posłów koalicji obywatelskiej transmitowana przez TVN24. Posła Tomczyka i posła Nitrasa. Posłowie nie zgadzają się z jednoosobową decyzja marszałek sejmu Witek. Uważają że parlament nie ma prawa wykonywania mandatu po zakończonych nowych wyborach. Taka decyzja powinna być przegłosowana przez sejm.

Polska w wyjątkowej sytuacji politycznej

Jesteśmy dzisiaj w sytuacji wyjątkowej. Wczoraj wieczorem cała Polska dowiedziała się że, rząd PISu i szczególnie marszałek Witek, która jest marszałkiem od kilku tygodni zdecydowała się na zawieszenie prac parlamentu do 15 października. Czyli że następny dzień prac parlamentu ma się odbyć już 2 dni po wyborach.

Szanowni państwo w ciągu ostatnich dni i widzieliśmy dyskusji jaka toczyła się w Wielkiej Brytanii. Wtedy kiedy zostały zawieszone pracy parlamentu w samej Wielkiej Brytanii zostało zgromadzonych kilka milionów podpisów, które były zebrane w proteście do tego co stało się właśnie tam.

Sytuacja jest bezprecedensowa, dlatego że tutaj kolejny dzień posiedzenia sejmu ma się już od być po wyborach. Dzisiaj trzeba postawić polityczną tezę, że rząd PiSu szykuję się na przegraną, lub szykuje sięna to że straci samodzielną większość w polskim parlamencie i że rząd PiSu zastanawia się nad tym jak Polakom ukraść wolne wybory.

 To jest sytuacja niebywała dlatego że już nowy parlament będzie wybrany nowy parlament będzie w przededniu ogłoszenia swojego składu, a mimo to rząd PiSu zdecydował się na to żeby już po wyborach odbyło się posiedzenie sejmu.

Jarosław Kaczyński jest zdolny do wszystkiego, aby utrzymać władzę.

To jest sytuacja bardzo niebezpieczna wyjątkowa która rodzi wiele pytań, a na samym końcu jest jakiś plan który został wymyślony w głowie Jarosława Kaczyńskiego. Plan który zakłada ewentualność przegranej. Plan który gdzieś na samym końcu może się skończyć bardzo źle, który może zawierać sobie również antydemokratyczne działania.

Koperta Kaczyńskiego. Pierwszy przykład starcia obywatela z przedstawicielem nowej elity.

Bo ci ludzie są zdolni do wszystkiego. Pis jest dzisiaj zdolny do wszystkiego po to żeby utrzymać w Polsce władzę i my nie możemy na to pozwolić. Dlatego z tego miejsca też zwracamy się z apelem do wszystkich Polaków, żeby każdyodpowiedział sobie na pytanie – Jaka władza chcę organizować posiedzenie sejmu już po wyborach, mimo może nie było do tej pory takiego obyczaju ?  Po co chcę to robić ?

Apel o frekwencję wyborczą

Każdy z nas Musi pamiętać że 13 października odbędą się najważniejsze wybory od 89 roku. Wybory które zdecydują o tym jak będzie wyglądała Polska przez najbliższe 10 lat o tym w którą stronę pójdziemy, czy na wschód, czy na zachód?

Ta wygrana w wyborach wygrana stroną pozycyjnej zarówno w wyborach do sejmu jak i do senatu, musi być duża, dlatego żeby PiS nie ukradł Polakom wolnych wyborów.

Wynik wyborów może być podważony albo nie uznany

Poseł Nitras: Istnieje poważne niebezpieczeństwo że dostanie podważony wynik demokratycznych wyborów bo ktoś wpadł na pomysł, aby w normalny powyborczy poniedziałek, kiedy Polacy emocjonującą się poznają wyniki wyborów dowiadują się kto jest nowym parlamentarzystą, by potem poniedziałku odbyło się posiedzenie sejmu gdzie będzie stary parlament.

“Jakbym Emi słyszała”. Skandaliczne zachowanie Pawłowicz i Piotrowicza na komisji. “Teraz ja mówię! Mówi poseł!”

Będą starzy posłowie. 30 lat wolnej Polski różne osoby były marszałkami Sejmu, zazwyczaj osoby bardzo poważnej szanowane. Żadna z nich nie podjęła takiej decyzji jaką odważyła się podjąć pani marszałek Witek. Pani marszałek Witek której doświadczenie na funkcje marszałka sejmu jest kilkunastu dniowe, de facto a prowadzenia obrad spraw parlamentarnych kilkudniowe bo niemieliśmy kilka dni Sejmu.

Wybór nowego marszałka po skompromitowanym Kuchcińskim był demaskacją Kaczyńskiego.

 Ja mówiłem w trakcie wyborów nowego marszałka sejmu że, wybór pani marszałek Witek może oznaczać że tak naprawdę Jarosław Kaczyński zdejmij maskę. Zużytą maskę Marka Kuchcińskiego i założy nową maskę pani marszałek Witek i to on będzie podejmował decyzję i tak jest w tym przypadku.

 To jest jednoosobowa decyzja Jarosława Kaczyńskiego, który w głowie ma jakiś szalony plan szalony plan szalony plan. Szalony plan po wyborach. Ktoś może powiedzieć Ale o co chodzi bo przecież PiS w sondażach przynajmniej niektórych prowadzi. Tak ale nie ma żadnego z sondażu, który daje pisowni samodzielną większość. Żadnego. A przypomnę że w tym parlamencie PiS dysponuje samodzielną większością i Kaczyński szykuje nam jakiś scenariusz, na po wyborach w których traci na pewno samodzielną większość to nie jest scenariusz demokratyczny, to nie jest scenariusz w którym zgadzają się Polacy, to nie jest scenariusz na który zgodził się sejm.  Przecież nikt posłów nie pytał czy my ten scenariusz akceptujemy. My jesteśmy w sytuacji takie że, przyjechaliśmy na posiedzenie sejmu i dowiadujemy się, że tego posiedzenia sejmu nie będzie, że posiedzenie sejmu odbędzie się po wyborach po wyborach kiedy będą wybrani nowi posłowie.

Ks. Walczak. o Toruniu. “nadszedł czas, by czynienie z Kościoła pośmiewiska, nareszcie dobiegło końca”

 Wszyscy Polacy muszą mieć świadomość, że dzieje się w Polsce rzeczy dramatyczne, rzeczy które nie wiadomo czym się skończą. To jest podważenie demokratycznego mandatu nowego parlamentu. Dlatego że to ktoś stwierdza że po wyborach ten parlament w której kończy kadencję dalej ma mandat.

Stary sejm nie może pracować kiedy wybrani są już nowi posłowie

Nie ma tego mandatu i mandat Kaczyńskiego kończy się z dniem wyborów. Tylko nowy Sejm poseł po wyborach ma prawo obradować, a nie stary sejm.  Ale jeżeli ma być inaczej to musi być decyzja parlamentu a nie decyzja podjęta tylnego siedzenia przez pana Kaczyńskiego rękoma pani Witek, która w sposób żenujący, przecież ona nie potrafiła nawet uzasadnić tej swojej decyzji dzisiaj.

 Ja jako poseł na sejm z przykrością stwierdzam że marszałkiem Sejmu jest osoba która podejmuje decyzję narzuconą przez Kaczyńskiego i nawet nie potrafi opinii publicznej tego wytłumaczyć, bo przecież to co powiedziała pani Witek trudno uznać za wytłumaczenie tej kuriozalnej i bardzo groźnej z punktu widzenia prawa decyzji.  

Posłankę Pis Bernardetę Krynicką dopadła “trema filipińska” Aż tak nerwowo się robi w PiS.

….prosimy Polaków o to by nas w tej sprawie wsparli by wiedzieli ci się w Polsce dzieje…

Komentarz i uzasadnienie Romana Giertycha

PiS wyznaczył posiedzenie zaraz po wyborach, gdyż po ewentualnej przegranej chce pozmieniać ustawę o prokuraturze, tak aby Prokuratora Generalnego odwoływał i powoływał Prezydent RP. Ustawę mają już gotową.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments