PiS traci senatorów z Porozumienia. “Ten, kogo wybierzemy, nie będzie się czuł w pełni uprawniony do wypełniania funkcji prezydenta” Józef Zając senator klubu Prawa i Sprawiedliwości,


1 comment, 1.7k
Subksrybuj nas na Google News

W wywiadzie dla RMF FM senator PiS członek Porozumienia Gowina wyraził swoje wątpliwości, w przypadku kiedy Andrzej Duda wygra wybory.

Senator prof. Józef Zając przeszedł do partii Jarosława Gowina w 2017r. ponieważ jak to określił w Prawie i Sprawiedliwości nie ma otwartości na zewnątrz. Dlatego był jedynie członkiem klubu PiS, a nie samej partii.

“Ten, kogo wybierzemy, nie będzie się czuł w pełni uprawniony do wypełniania funkcji prezydenta” – w tak krytycznych słowach senator klubu Prawa i Sprawiedliwości, Józef Zając, członek Porozumienia, mówi w RMF FM o wariancie wyboru głowy państwa w majowych wyborach kopertowych. “Nie zazdroszczę temu komuś, kto będzie wybrany w takich wyborach trochę na chybcika” – dodaje w rozmowie z naszym reporterem Patrykiem Michalskim. “Wszystkich cech wyborów, jakie konstytucja ustaliła, nie osiągniemy teraz, to jest oczywiste (…) co chwilę, w kraju i za granicą, będzie się odzywał głos, że jest to prezydent, który został wybrany, ale nie w pełni uprawniony sposób” – tłumaczy polityk Porozumienia.

PiS znowu próbuje kupować senatorów i posłów opozycji. “To znaczy, że chyba to przeciąganie posłów Porozumienia nie bardzo wychodzi” – powiedział Grodzki.

Na pytanie czy podziela pan pogląd Jarosława Gowina, który wyborom korespondencyjnym mówi tak, ale nie w maju? Senator odpowiada –

Przychylam się do tego zdania dość mocno, dlatego że widać pewne mankamenty związane z czasem, w jakim trzeba przygotować takie wybory, żeby nie zredukowały się tylko do jakiegoś głosowania. Później ten, kogo wybierzemy, nie będzie się czuł w pełni uprawniony do wypełniania tej funkcji prezydenta. Nie zazdroszczę temu komuś, kto będzie wybrany w takich wyborach na chybcika, dlatego że co chwilę będzie się odzywać głos, nie tylko w kraju, ale i za granicą, mówiący, że jest to prezydent, który został wybrany, ale nie w pełni uprawniony sposób. 

Całość wywiadu Patryka Michalskiego z senatorem Zającem na RMF24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1.7k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
7
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antar
antar
4 miesięcy temu

“Nie zazdroszczę temu komuś, kto będzie wybrany w takich wyborach na chybcika, dlatego że co chwilę będzie się odzywać głos, nie tylko w kraju, ale i za granicą, mówiący, że jest to prezydent, który został wybrany, ale nie w pełni uprawniony sposób. ”
Czy ja widzę żart ?
Nie w pełni, czy właściwie w zupełnie nieuprawniony sposób. Nazywajmy rzeczy tak, jak na to zasługują i jakimi są w rzeczywistości.