fbpx

Podejrzewają sabotaż w “Czajce”. Wodociągi składają zawiadomienie do prokuratury.


4 comments, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Stacja RMF FM poinformowała, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nabrało podejrzeń co do przyczyn sobotniej awarii w oczyszczalni ścieków “Czajka” w Warszawie. MPWiK złożyło w prokuraturze zawiadomienie. Podkreśla w nim, że w piątek dzień przed awarią zakończył się przegląd instalacji, który nie wykrył żadnych nieprawidłowości. Stąd też pojawiło się przypuszczenie, że do awarii mogło dojść na skutek sabotażu.

Poprzednia awaria układu przesyłowego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni “Czajka” miała miejsce rok temu. W czasie, gdy działał tymczasowy rurociąg, na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji naprawiono kolektory. Od połowy listopada zeszłego roku ścieki do “Czajki” znów płynęły w układzie przesyłowym pod dnem rzeki. Naprawa kosztowała miasto ponad 40 mln zł. Ponadto Wody Polskie naliczyły MPWiK ponad 10 mln zł opłaty za zrzut ścieków.

Czytaj także: Ksiądz brutalnie zgwałcił kobietę. Abp. Sławoj Leszek Głódź: Nie pamiętam, by ktoś mi o tym mówił.

Pismo złożone do prokuratury datowane jest na 29 sierpnia bieżącego roku.

“Biorąc pod uwagę fakt, że w dniu wczorajszym tj. 28 sierpnia 2020 roku zakończył się przegląd eksploatacyjny układu przesyłowego przeprowadzony przez specjalistów – w tym naukowców Politechniki Warszawskiej, przy udziale wykonawcy oraz pracowników spółki, który potwierdził szczelność rurociągów, w najwyższy stopniu podejrzane jest jego dzisiejsze rozszczelnienie. W świetle powyższych faktów i doświadczenia życiowego zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jedną z możliwości, która mogła doprowadzić do awarii jest sabotaż lub inne działanie o charakterze terrorystycznym. W związku z powyższym wnosimy o natychmiastowe rozpoczęcie czynności wyjaśniających zdarzenie, zmierzające do zweryfikowania, czy do powyższej awarii nie doszło w wyniku przestępstwa” – czytamy w piśmie do prokuratury Praga-Warszawa, podpisanym przez zarząd MPWiK.

Pismo zostało przyjęte przez prokuraturę. Czekamy na dalszy przebieg sprawy.

Piszcie, komentujcie, udostępniajcie!

Czytaj także: Gowin stawia ultimatum. Znowu walczy o tekę wicepremiera i ministra. “Brakuje mu do 1-szego”

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maly
maly
2 lat temu

robi sie ciekawie i wcale bym nie byl zaskoczony

mary
mary
2 lat temu

pierwsza myśl taka właśnie była :{

Adi
Adi
2 lat temu

Ciekawe z kąd mają towar. Bo jebie widać mocno w dekiel

europ
europ
2 lat temu

nie dziwi mnie że to robota V kolumny bojówek pisowskich oni są zdolni do największych bezeceństw jakie cechuje każdą szuję pisowską