fbpx

Podwyżki dla 400! pracowników prezydenta z wyrównaniem od stycznia 2020r.


Subksrybuj nas na Google News

Podwyżki dla dyrektorów generalnych do referentów. Najniższe wyniosą 500 zł, ale zastępcy dyrektorów mogą liczyć nawet na 1,5 tys. zł więcej do pensji.

Zarządzenie ma obowiązywać od 1 września ale podwyżki będą wyliczane od stycznia. W czasie kampanii wyborczej nikomu by nie przyszło do głowy takie zarządzenie, wiec wprowadzono je natychmiast po wyborach ale naliczane za osiem miesięcy wstecz.

Nawet 12 tysięcy samego wyrównania. To z oszczędności na wyjazdach – tłumaczy urzędnik

Jeden urzędników tłumaczy, że pieniądze te pochodzą z zaoszczędzonego budżetu w czasie panowania epidemii. To nie było trudne przy 400 urzędnikach, którym urwały się wyjazdy służbowe.

– W zależności od stanu finansów państwa albo z tego mieliśmy skorzystać, albo nie – tłumaczy nam jeden z urzędników Kancelarii. Urząd zaoszczędził też sporo na epidemii – zrezygnowano z wielu kosztownych wyjazdów zagranicznych, uroczystości planowanych jeszcze rok wcześniej.

– Wygląda na to, że prezydent nie wyciągnął żadnych wniosków z ostatnich wydarzeń w Sejmie. A więc przygotowywanych podwyżek dla rządu, samorządowców i posłów, które zbulwersowały opinię publiczną. To fatalny sygnał – ocenia Tomasz Siemoniak,

Średnia pensja zasadnicza to ponad 10 tys. zł (bez wynagrodzenia prezydenta), także dzięki wielu dodatkom.

Czytaj także: Tropy wiodą do PSL. Budka zaprzecza Terleckiemu. To nie my byliśmy inicjatorem podwyżek dla polityków.

Źródło Rzeczpospolita

Premier Nowej Zelandii oraz ministrowie solidarnie obniżają swoje pensje

– Ważne, aby najlepiej opłacani politycy rządu wykazali przywództwo i solidarność z pracownikami na pierwszej linii frontu oraz z tymi, którzy stracili środki do życia – powiedziała premier Nowej Zelandii cytowana przez „The Guardian”. I zapowiedziała sześciomiesięczne cięcia wynagrodzeń zarówno jej, jak i 25 ministrów i 34 szefów służb publicznych „ze skutkiem natychmiastowym”.

Pensja najważniejszych osób w państwie zostanie obniżona o 20 proc. Roczna pensja premier Ardern wynosi niemal 460 tys. dol., po redukcji będzie niższe o 45 tys. dol. i w sumie zarobi ponad 414 tys. dol. w skali roku.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
3 lat temu

To już nigdy nie wyjedzie nigdzie ? No bo jak zaoszczędził na nartach w 2020 (kosztowne te narty) to w następnych latach też będzie oszczędzał no jeżeli nie to skąd weźmie te oszczędności na pensje.