Polak potrafi, czyli polska walka z podatkiem cukrowym


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Od nowego roku rozpoczęła się walka z podatkiem cukrowym, który dotyczy napojów słodzonych. W rzeczywistości z prawdziwym cukrem nie ma on praktycznie nic wspólnego, bądź co bądź ceny słodyczy oraz innych produktów zawierających cukier pozostają bez zmian. Także tym razem rodacy udowodnili że “Polak potrafi”. Oto kilka sposobów w jaki udało się obejść podwyżki, wykazując jednocześnie, po raz kolejny jak łatwo można przechytrzyć przepisy.

Sprowadzanie z zagranicy

Tak, to nie jest żart. Podatek ten płacą polskie hurtownie, dlatego podczas zakupu w granicach Unii Europejskiej niej jest on naliczany. Do precedensu kupowania taniej za granicą, a sprzedawania drożej w kraju dochodzi w przypadku wielkich sklepów, dla których często normą jest sprowadzanie części towarów zza granicy. Najczęściej dochodzi do sprowadzania napoi słodzonych z Czech. Warto dodać, że Coca Cola kosztuje obecnie w Niemczech 1,19 €, podczas gdy w Polsce średnia cena wynosi ponad 6 zł

Cola jako odrdzewiacz

Nie od dziś wiadomo, że Cola jako napój słodzony ma właściwości odrdzewiające. Już w szkole podstawowej na lekcjach chemii pokazywano doświadczenia, w których przedstawiano działanie Coli, między innymi jako sposób na rdzę. Dlatego właśnie część sklepów zdecydowało się na taki nietypowy krok.

Syropy do rozrobienia

Wraz z podwyższeniem standardowych cen napojów na rynku zyskały popularność syropy do rozrobienia z wodą. Przykład stanowią syropy firmy Hoop Cola, które stały się popularne zwłaszcza w jednym z polskich supermarketów. W Internecie zaś możemy spotkać 5 litrowe syropy, z których możemy uzyskać około 65 litrów gotowego napoju za około 50zł.

Nowy rok przyniósł kolejne wyzwania dla i tak już mocno uszkodzonego polskiego rynku. Walka z podatkiem cukrowym przyczyniła się do rozwoju powyższych pomysłów. Udowadniają one, że wyobraźnia ludzka nie zna granic, zaś prawo praktycznie zawsze można obejść. Ciekawe tylko, co przyniesie jutro i czy aby nie trzeba będzie szukać kolejnych sposobów na walkę z systemem. Na koniec warto dodać, że gdyby faktycznym celem tego podatku byłaby chęć dbania o zdrowie rodaków, to z pewnością zostałby on nałożony na wszystkie produkty zawierające w sobie cukier, a nie jedynie na napoje słodzone.

Źródło: Wideoprezentacje Media społecznościowe


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ