fbpx

Próba naprawy oświaty -Posłanka Lewicy zbiera podpisy


Subksrybuj nas na Google News

Agnieszka Dziemanowicz-Bąk zbiera podpisy w celu usunięcia obecnego ministra edukacji. Posłanka “Lewicy” odwiedziła Dolny Śląsk. “Edukacja to sprawa nas wszystkich”

Niedziela była pełna pracy dla Agnieszki Dziemanowicz-Bąk. Wraz z ruchem Akcja Demokracja, posłanka Lewicy odwiedziła miasta na Dolnym Śląsku by porozmawiać, wymienić się uśmiechami oraz zachęcić Polaków do podjęcia ważnej decyji – obywatelskiego wotum nieufności. Akcja ma na celu dymisję aktualnie urzędującego ministra edukacji- Przemysława Czarnka . Politykowi zarzuca się działania niezgodne z prawem oraz niszczenie polskiego szkolnictwa dla celów politycznych.

Posłanka Lewicy na Dolnym Śląsku

W niedzielne popołudnie, pani Poseł Dziemanowicz – Bąk odwiedziła Oleśnicę i Wrocław. Pomimo upalnego dnia, nie zabrakło chętnych obywateli, którzy ciepło przywitali panią poseł. Podczas spotkań obywatele mogli podzielić się swoimi refleksjami na temat edukacji zdalnej. Wiele osób wyrażało swój żal do rządu, że nie działa tak, jak powinien. Szczególną uwagę zwracano na sam fakt destablizacji polskiej edukacji i próby podporządkowania określonych norm, zgodnych tylko dla jednej grupy społecznej.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 na wrocławskim rynku. Podczas przemówienia Dziemanowicz-Bąk zwróciła szczególną uwagę na powód zorganizowania zbiórki podpisów. Podczas edukacji zdalnej większa część polskich uczniów ma depresję, zwiększyły się próby samobójcze. Oprócz tego edukacja zdalna była wielkim problemem dla blisko pół miliona uczniów. Ci z powodu ubóstwa nie mogli w pełni realizować swojej podstawy programowej. Innym problemem jest niedożywienie. Zdaniem posłanki – te priorytetowe cele nie są realizowane a działania resortu są czymś zgoła odmiennym.

Polscy uczniowie zapłacili cenę za pandemię […] W pierwszym kwartale tego miesiąca, aż 271 osób podjęło próbę samobójczą. W Polsce ponad 900 tysięcy dzieci żyje w ubóstwie a pół miliona w skrajnych ubóstwie.[…] Samorządy borykają się dofinansowaniem a subwencja oświatowa jest niewystarczająca na utrzymanie szkół […] To są sprawy, którymi priorytetowo powinien się zajmować minister edukacji[…] Zajmuje się czymś zgoła odmiennym. Chce grozić dyrektorom 3 latom więzienia, z kuratorów oświaty – prokuratorów oświaty[…] Chce szkołę podporządkować partii i parafii, chce zmuszać uczniów do uczęszczania na lekcje religii[…] Te wszystkie oskarżenia dziś zbiegają się w jedno – Chcemy dymisji Przemysława Czarnka

-mówiła Agnieszka Dziemanowicz-Bąk podczas konferencji na wrocławskim rynku

“Edukacja to sprawa nas wszystkich”

Po konferencji, posłanka postanowiła porozmawiać z polskimi rodzinami, którzy pomimo upałów przyszli wy wyrazić swój żal.

Moje dzieci nie chodzą jeszcze do szkoły… ale podpiszę, bo chcę, żeby czekali na nie dobrzy nauczyciele, a nie zastraszeni funkcjonariusze”

Nie chcę chodzić ani na religię, ani na etykę, która będzie religią – nie rozumiem, czemu Czarnek chce mnie do tego zmusić, to indoktrynacja i głupota. Podpisuję!”

Moje dzieci są już dorosłe, wnuków nie mam – ale koleżanka jest nauczycielką, podpiszę się dla niej!”

Edukacja to sprawa nas wszystkich, bo od niej zależy, jacy ludzie w przyszłości będą nas leczyć, budować nasze drogi, opiekować się naszymi dziećmi czy mieszkać obok nas. Jasne, że podpiszę się pod dymisją Czarnka, taki człowiek nie może odpowiadać za wychowanie młodych”

-brzmieli obywatele

Swój wirtualny podpis pod petycją zdymisjonowania obecnego szefa resortu edukacji można podpisać wchodząc w link, który znajduje się tutaj

źródło: Facebook


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ