fbpx

Prof. Środa nie wytrzymała! Nazwała “pokrzywdzonego” Tarczyńskiego po imieniu! “Gdyby spadł z poziomu swojej hucpy na poziom swojego rozumu to by się zabił”


3 comments, 5
Subksrybuj nas na Google News

Dominik Tarczyński, europoseł PiS poczuł wielkie oburzenie, gdy zobaczył grafikę Marty Frei, przedstawiającą Matkę Boską w maseczce z błyskawicą, z czarną parasolką w ręku. Uznał to za akt profanacji i jak poinformował, złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

W związku ze skandaliczną grafiką opublikowaną przez @WysokieObcasypl składam do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 196 KK

Jestem oburzony tym, co opublikowała “Gazeta Wyborcza”. Dziwię się, że tego typu grafiki nie pojawiają się w kontekście innych wyznań. Dziwię się, że nie ma grafik z Mahometem czy z Mojżeszem, tego “Wyborcza” się obawia. Obrażania katolików, znieważania wiary katolickiej się nie obawia dlatego też zgodnie z polskim prawem, zgodnie z tym, co mówi Kodeks Karny zawiadomię prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa jako osoba pokrzywdzona – powiedział Dominik Tarczyński Polskiej Agencji Prasowej. 

Magdalena Sroda nie wytrzymała i postanowiła w sposób niezwykle celny, skomentować postawę “pokrzywdzonego” Tarczyńskiego i jego “pokrzywdzonych” partyjnych kolegów.

Poseł Tarczyński, znany od lat z pieniackich wystąpień (przy jego intelekcie to jedyna szansa na zaistnienie w mediach) poczuł się urażony ilustracją w „Wysokich Obcasach” przedstawiającą Matkę Boską z czarną parasolką i maseczką z błyskawicą. Tym samym potwierdził znane od czasów faryzeuszy prawo, zgodnie z którym siła religijnej obrazy jest odwrotnie proporcjonalna do autentyczności i pewności wiary a wprost proporcjonalna do obłudy i hipokryzji. No bo przecież tylko ci, którzy mają nie dość wiary pragną jej bronić przez sądy i kary, zamiast wzmacniać ją modlitwą i innymi religijnymi praktykami. Wiara należy do cnót teologalnych to znaczy takich, które mają charakter nadprzyrodzony i pochodzą z boskiego daru (podobnie jak nadzieja i miłość). Jest ponadto cnotą intelektualną; św. Tomasz pisze: „jest sprawnością umysłu, która zapala w nas życie wieczne i sprawia, że intelekt przyzwala na to co nie jest oczywiste”. I chyba tu tkwi cały problemem. Kłopot z wiarą mają ci, którym nie starcza intelektu zdolnego zrozumieć, że żaden rysunek nie jest w stanie obrazić prawdziwej wiary…. A kto jej nie ma niech nad nią popracuje. Ale co tam! Gdyby poseł Tarczyński spadł z poziomu swojej hucpy na poziom swojego rozumu to by się zabił – napisała prof. Magdalena Sroda na Facebooku.

Zgadzacie się z panią Profesor? Reagujcie, komentujcie, przekazujcie dalej!

Czytaj także: Ziobro atakuje posłankę Lewicy. Za obronę kobiet grozi jej odpowiedzialność karna

Czytaj także: Najman chciał pobić dziennikarza! Czekał na niego pod klubem, a ten nie przyszedł. Mocna odpowiedź Stanowskiego.

źródło: netinfo24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
18
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

brawo pani Środa trafna diagnoza wobec tego pieniacza

pytanie
pytanie
1 rok temu

jak to możliwe? 92% katoli jest prześladowanych przez 2_7% normalnych?

PRAWDZIWY POLAK
PRAWDZIWY POLAK
1 rok temu

Pisowskie CHAMY !!!