fbpx

Profesjonalne maszyny myjące a efektywność procesów produkcyjnych


Subksrybuj nas na Google News

Kluczowym czynnikiem, który w znaczącym stopniu wpływa na wydajność przebiegu procesów produkcyjnych związanych z myciem przemysłowym, jest dobór urządzenia myjącego. Myjnie przemysłowe znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu, m.in. lotniczej, motoryzacyjnej czy medycznej. Właściwie dopasowana maszyna myjąca pozwala na podniesienie jakości produkowanych wyrobów. Odgrywa więc ważną rolę w budowaniu konkurencyjności przedsiębiorstwa. Jakie rodzaje myjni przemysłowych najczęściej spotyka się w halach produkcyjnych i jakimi czynnikami kierować się przy ich doborze?

Jak dobrać odpowiednią myjnię przemysłową?

Często spotykanym w halach produkcyjnych typem myjni przemysłowych są myjnie tunelowe, które znajdują zastosowanie w ciągu technologicznym. Nierzadko są one połączone z innymi maszynami mającymi za zadanie wytworzenie określonej części. Ważną zaletą tego rodzaju myjni jest duża uniwersalność – myjnie tunelowe służą do mycia detali o zróżnicowanej geometrii, wielkości oraz różnym typie i stopniu zanieczyszczeń. Korzystnym aspektem zastosowania myjni tunelowych jest wysoka wydajność, a także możliwość dostosowania jej do liczby i rodzaju zachodzących procesów. Innym często wykorzystywanym w przedsiębiorstwach rodzajem myjni przemysłowych są myjnie karuzelowe. Ważną część tych maszyn stanowi automatyczny system transportowy, który po załadunku detali obraca się, pozwalając medium myjącemu na dotarcie do każdego obszaru poddawanych procesowi części. Najczęściej wykorzystywaną metodą mycia w tego rodzaju myjniach jest mycie natryskowe bądź zanurzeniowe. Myjnie karuzelowe pozwalają na maksymalne dostosowanie urządzenia do konkretnego rodzaju detali. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wysokiej jakości efektów mycia, co jest niezwykle ważne w przypadku konieczności spełnienia wymagań związanych z normami czystości.

Istotne czynniki przy doborze myjni przemysłowej

Odpowiednie dopasowanie maszyny do specyfiki przeprowadzanych procesów produkcyjnych pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności i jakości, pozytywnie wpływając także na optymalizację kosztów. Na wybór myjni przemysłowej składa się wiele czynników. Elementami wpływającymi na dobór urządzenia są m.in.: rodzaj, wielkość detalu i materiał, z którego został on wykonany, a także typ oraz stopień zanieczyszczenia. Istotna jest również planowana wydajność procesu czy wymagania względem czystości elementów.

Stojąc przed wyborem wydajnej myjni przemysłowej, warto zapoznać się z ofertą firmy NOYEN dostępną na stronie internetowej: https://www.noyen.com/pl/urzadzenia-myjace/. NOYEN to polski producent przemysłowych maszyn myjących posiadający w swojej ofercie zarówno urządzenia standardowe, jak i maszyny konstruowane od podstaw w odpowiedzi na indywidualne potrzeby klientów. Podczas opracowywania rozwiązań mycia przemysłowego firma NOYEN często wykorzystuje elementy Przemysłu 4.0, pozwalające m.in. zwiększyć kontrolę nad procesami produkcyjnymi. Wprowadzenie systemów big data, znakowania, systemów wizyjnych i autodiagnostycznych to jedynie niektóre z rozwiązań, umożliwiające nie tylko eliminację błędów, ale też udoskonalenie procesu zarządzania produkcją.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments