fbpx

Protesty w kościołach w całej Polsce. “Kulturalnie nawołujemy do poszanowania naszych praw”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dziś w kościołach w całej Polsce odbywa się akcja “Słowo na niedzielę”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że organizatorami są aktywiści i zwykli obywatele, którzy nawołują do poszanowania podstawowych praw Kobiet.

Organizatorami akcji w kościołach jest ruch walczący o prawa kobiet. Akcja ma na celu przypomnienie przedstawicielom Kościoła – którzy aktywnie poparli zaostrzenie prawa aborcyjnego – że zakaz aborcji wynikającej z wad płodu w praktyce oznaczać będzie skazanie wielu kobiet na cierpienie fizyczne i psychiczne. Przypomnijmy, że w czwartek państwo polskie dokonało zamachu na kompromis aborcyjny, zawarty 27 lat temu w spawie aborcji. Pod osłoną restrykcji rząd próbuje tłumić wszelkie protesty, jednak skala niezadowolenia jest ogromna. Wobec tego ludzie postanowili wziąć sprawy we włase ręce.

https://www.facebook.com/boklazec/posts/725913648276452

Pierwsza fotorelacja pojawiła się z kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie. Na zdjęciu widzimy aktywistę stojącego tyłem do księdza, z napisem „Módlmy się o prawo do aborcji”.

https://www.facebook.com/boklazec/posts/725837161617434

Władze kościoła nie kryją zadowolenia z decyzji rządu. Mają poczucie wygranej i mówią o tym wprost. Abp Stanisław Gądecki przyjął z „wielkim uznaniem”, a abp Marek Jędraszewski oświadczył, że „trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość”. “Strajk Kobiet” przygotował w ramach akcji protestacyjnej wzory plakatów i „banknotów” do powielenia na drukarce, które mają trafić na tace w kościołach całej Polsce.

Transmisja mszy , niestety trzeba wejść ręcznie bo Facebook znowu nie udostępnia

https://www.facebook.com/pisexit/posts/1020928965046057

źródło: facebook.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments