fbpx

“Przywracamy kulturę palenia drewnem”


Subksrybuj nas na Google News

Zbliżająca się zima i kryzys energetyczny powodują, że politycy coraz częściej poruszają ważny temat źródeł energii. Polityk prawicy, pracownik Lasów Państwowych Michał Gzowski twierdzi, że rząd “przywraca kultury palenia drewnem”. Nie dodał jednak, że jest to bardzo nieekologiczny sposób, który w znacznej mierze odpowiada za zanieczyszczenie powietrza.

Michał Gzowski, który jest zarówno politykiem Solidarnej Polski, jak i rzecznikiem prasowym Lasów Państwowych, całkiem serio proponuje Polakom drewno do ogrzewania mieszkań.  Skrytykował też działania Unii Europejskiej, a prawdziwymi ekologami nazwał leśników.

 Przywracamy kulturę palenia drewnem. Ta fałszywa ekologia, która niekiedy jest promowana przez brukselskich eurokratów, jest rzeczywiście fałszywą ekologią. Prawdziwymi ekologami są leśnicy, którzy chronią przyrodę dla ludzi, a nie przed ludźmi — stwierdził.

Polityk dodał również, że to normalne, że Polacy ogrzewają swoje domy drewnem. Nie zwrócił jednak uwagi na fakt, że palenie drewnem przyczynia się do ogromnego zanieczyszczenia powietrza, które w Polsce pozostaje dużym, nierozwiązanym problemem.

Jak podaje portal smoglab.pl, dym ze spalania drewna zawiera więcej związków rakotwórczych benzoapirenu (BaP) i wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) niż tym tytoniowy! Ponadto Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska ostrzegła, że u osób wdychających taki dym mogą pojawić się choroby oczu, płuc i oskrzeli. Tymczasem według angielskich badań, które przytacza gazeta.pl, domowe piece na drewno prowadzą do smogu nie tylko na zewnątrz. Ich użycie trzykrotnie zwiększa liczbę szkodliwych substancji również w pomieszczeniach.

źródło: Business Insider


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Halo eksperci zimno jest w Polsce zabójcze
Halo eksperci zimno jest w Polsce zabójcze
1 rok temu

Ci żałośni eksperci od siedmiu boleści zapomnieli przetestować na sobie kiedy szybciej umrą od zimna czy od raczej znikomej ilości dymu, który jest prawie w 100% odprowadzany na zewnątrz. Przypomnę ponadto prosty fakt że nasi dziadkowie zwłaszcza mieszkańscy wsi mieli dość kiepski system odprowadzania dymu używali kuchenek drzewnych gotowali na ogniu, paili w piecu kaflowym żyją po 80 – 90 lat. Dziś głównym zagrożeniem jest broń biologiczna, żywność GMO i masa chemikalii w zywności sztucznie przetworzonej a ponadto żywność skażona przez środki owadobójcze a konkretnie biobójcze na żywe organizmy. Takie ilości chemii jakie spożywa dziś człowiek na pewno nie jest… Czytaj więcej »

Tak to jest
Tak to jest

Nie pali się mokrym drzewem panie niedorzeczniku.
Proszę popytać starszych wytlumacza

europ
europ
1 rok temu

może byśmy zaczęli palić pisiorami pisolubami i pisojebami będzie ciepło i pozbędziemy się debili i porąbańców w końcu niemcy palili żydów i mieli ciepło w obozach

europ
europ
1 rok temu

morawiecki i jego złajdaczona prawica banda z prezydentem na czele będziecie sądzeni jak zwykli przestępcy i osadzeni w więzieniach o obostrzonym rygorze dla bossów tego gangu postawić zarzut ludobójstwa odwiesić moratorium wykonania kary śmierci i jak w Norymberdze prosto z sali sądowej na stryczek

europ
europ
1 rok temu

ty zakłamany żydzie my dzięki tobie przywrócimy kulturę spalania wszystkiego