Trzech Marokańczyków przyznało się do zamordowania w grudniu zeszłego roku dwóch turystek ze Skandynawii. Przed sądem zeznali, że usiłowali dołączyć do tak zwanego Państwa Islamskiego (IS), co im się nie udało, przed atakiem złożyli więc przysięgę na wierność temu ugrupowaniu i podjęli “własny dżihad”.

Zwłoki 24-letniej Louisy Vesterager Jespersen z Danii i 28-letniej Maren Ueland z Norwegii znaleziono 17 grudnia ubiegłego roku w Atlasie Wysokim – łańcuchu górskim w Maroku – niedaleko wsi Imlil, około 60 km na południe od Marrakeszu. Tam, w odludnym miejscu, turystki rozbiły namiot. Zostały zaatakowane i zabite, napastnicy odcięli im głowy. Trzech mężczyzn schwytano cztery dni po morderstwie na dworcu autobusowym w Marrakeszu. Utrzymywali oni, że chcieli jechać na południe, do Al-Ajun, jednak zdaniem prokuratora planowali przekroczyć granicę z Algierią i dołączyć do dżihadystycznych grup w Sahelu.

Dwóch mordowało turystki, trzeci nagrywał Podczas czwartkowego przesłuchania przed sądem w Sali koło Rabatu dwaj oskarżeni, Abdesamad Edżdżud i Junes Uzijad, przyznali, że obcięli głowy kobietom, które spędzały noc w


POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Redakcja

GazetaPlus - Niezależne internetowe wydawnictwo, zajmujące się bieżącymi tematami politycznymi, oraz problemami ochrony przyrody. W sprawach wiary i religii jesteśmy ateistami, lecz nie zwalczamy żadnego kościoła. Publikujemy tylko sprawdzone informacje, nie ulegamy propagandzie żadnej partii. Piszemy co myślimy przestrzegając zasad i prawa, w ramach obowiązującej jeszcze w Polsce Konstytucji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów