fbpx

Przyznali się, że obcięli głowy turystkom. Nieprzyjęci do IS, prowadzili “własny dżihad”


Subksrybuj nas na Google News

Trzech Marokańczyków przyznało się do zamordowania w grudniu zeszłego roku dwóch turystek ze Skandynawii. Przed sądem zeznali, że usiłowali dołączyć do tak zwanego Państwa Islamskiego (IS), co im się nie udało, przed atakiem złożyli więc przysięgę na wierność temu ugrupowaniu i podjęli “własny dżihad”.

Zwłoki 24-letniej Louisy Vesterager Jespersen z Danii i 28-letniej Maren Ueland z Norwegii znaleziono 17 grudnia ubiegłego roku w Atlasie Wysokim – łańcuchu górskim w Maroku – niedaleko wsi Imlil, około 60 km na południe od Marrakeszu. Tam, w odludnym miejscu, turystki rozbiły namiot. Zostały zaatakowane i zabite, napastnicy odcięli im głowy. Trzech mężczyzn schwytano cztery dni po morderstwie na dworcu autobusowym w Marrakeszu. Utrzymywali oni, że chcieli jechać na południe, do Al-Ajun, jednak zdaniem prokuratora planowali przekroczyć granicę z Algierią i dołączyć do dżihadystycznych grup w Sahelu.

Dwóch mordowało turystki, trzeci nagrywał Podczas czwartkowego przesłuchania przed sądem w Sali koło Rabatu dwaj oskarżeni, Abdesamad Edżdżud i Junes Uzijad, przyznali, że obcięli głowy kobietom, które spędzały noc wPodoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments