fbpx

Putin zakręcił Polsce gaz. Mazurek twierdzi, że to zasługa PiS


2 comments, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Dostawy gazu do Polski, przesyłane przez gazociąg jamalski, zostały wstrzymane. Nasz kraj nie zrezygnował z tego dobrowolnie – podczas ostatniego głosowania w Sejmie, partia rządząca odrzuciła projekt uchwały zakazującej importu tego surowca. Mimo, że decyzja o zaprzestaniu dostaw zapadła na Kremlu, Beata Mazurek postanowiła potraktować okazję do przedstawienia jako sukces rządu. Czy była rzeczniczka PiS zapomniała niedawnego głosowania swojej partii w tej sprawie?

13 kwietnia 2022 Sejm odrzucił ustawę, której celem było nałożenie embarga na rosyjski gaz. Stało się to głosami Zjednoczonej Prawicy, będącej jednogłośnie przeciw temu pomysłowi. Polska czerpała ze wschodu 9 miliardów metrów sześciennych tego surowca, co stanowi prawie połowę rocznego zapotrzebowania. Politycy PiS nie zamierzali rezygnować z gazu w najbliższym czasie, choć jednocześnie atakowali inne kraje na tym tle. Finalnie to Rosja zakręciła kurek, ale Beata Mazurek oceniła sytuację na własną korzyść. Według niej odcięcie dostaw to zasługa PiS, który “dba o interesy Polski”. 

W podobnym tonie wypowiedział się szef TVP Info, Jarosław Olechowski. – Wreszcie uwolniliśmy się od ruskiego szantażu energetycznego. Wreszcie nie finansujemy rosyjskich zbrodniarzy. Historyczny dzień! – napisał na Twitterze. Jego słowa wywołały burzliwę dyskusję, w której głównym argumentem było przypomnienie, która strona zakręciła kurek z dostawami. Za obozem władzy ciągnie się też niedawne glosowanie w Sejmie. Mimo że zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, obóz dobrej zmiany przedstawia to jako swój sukces.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bob
Bob
1 rok temu

A czego po politykach pislandii można się spodziewać? Przegraną 27-1 też ogłosili jako sukces. Jakie umysły, takie wypowiedzi. Nie spodziewajmy się logiki po ich stronie.

Ludzie pogońcie PIS kijami do niedźwiedzi
Ludzie pogońcie PIS kijami do niedźwiedzi
1 rok temu

A co ja mogę na to powiedzieć a paszoł won kabyło jeszcze nie tak dawno płaciłem za gaz 40zł a w ciągu krótkiego czasu gaz podrożał mi 50zł i obecnie 90zł. A paszoł won to jest monopol smrodów fuj z USA. Monopol to brak konkurencji i drożyzna. Spier papier ty k.. i h.. niech cię cholera weźmie. Pisowskie k..y i złodzieje skorumpowani przez narkomanów i wszelką hołotę różnej maści chorych psychicznie biegających z bronią po ulicach psychopatów.