fbpx

Radio Maryja upadnie? Dramatyczny apel Rydzyka na antenie


Subksrybuj nas na Google News

Tadeusz Rydzyk klepie biedę? Do takich wniosków mogli dojść słuchacze jego niedzielnej audycji radiowej. Słynny redemptorysta zaczął się żalić na antenie, że niewystarczająca ilość Polaków przekazuje fundusze na jego działalność. Padły wręcz słowa, mogące wprawić w osłupienie – Rydzyk wyjawił, że “cienko przędzie”.

O Tadeuszu Rydzyku można pisać wiele różnych rzeczy, ale jednego nie można mu odmówić – ma głowę do pieniędzy. Redemptorysta wydoił niemiłosiernie polski budżet, gdyby podliczyć całość rządowych dotacji, jakie dostał, wyszłaby astronomiczna kwota. Mówi się wręcz o setkach milionów przelanych przez Zjednoczoną Prawicę, najczęściej pod pretekstem jakichś inwestycji. Gdy dodamy do tego składki słuchaczy i samochody od bezdomnych, wychodzi obraz prawdziwego imperium finansowego.

Jednak najwyraźniej Rydzykowi ciągle mało, bo upomniał się o więcej pieniędzy podczas apelu w radiu. – Część Polaków utrzymuje już 31 lat Radio Maryja, 20 lat na telewizję Trwam, ale powiedziałbym to jest część i dlatego tak cienko przędziemy – zaczął swój wywód. Później zaatakował dziennikarzy innych mediów. Rydzyk zasugerował wręcz, że społeczeństwo zostało przez nich ogłupione i dlatego nie płaci na Radio Maryja. – Gdyby Polacy i katolicy o tym myśleli, a nie słuchali tych przeróżnych TVN-ów, Gazet Wyborczych czy innych propagandzistów antykatolickich, gdyby chcieli pomóc… – żalił się w dalszej części.

Tadeusz Rydzyk zasugerował, że rozgłośnię mogą czekać duże problemy finansowe ze względu spodziewanych mniejszych wpływów z przekazania podatku od słuchaczy. – Czyli trzeba głębiej i dalej zarzucić sieć. Trzeba się zmobilizować – zachęca.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

ten klecha to typowa kreatura w ludzkiej skórze mami te głupie babcie o życiu w niebie którego nie ma i doi jak
stare krowy

Aro
Aro
Odpowiedź do  europ
1 rok temu

Nie tylko babcie. Ludzie średnim wieku co miesiąc płacą na tego krwiopijcę.

Nasrać i spuścić amen
Nasrać i spuścić amen
1 rok temu

Co takie g… śmierdzące ma do gadania spieprzaj dziadu