fbpx

Resort klimatu chce codziennie wypalać paliwo za niemal 3000 zł dziennie!


Anna Moskwa, minister. Zdj. aut; Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Subksrybuj nas na Google News

Państwowe urzędy ruszają na zakupy. Kwoty, które zamierza wydać państwo dosłownie zwalają z nóg! Ponad 300 nowiusieńkich samochodów oraz 14,5 mln litrów paliwa jest zabudżetowane. Portal “Fakt” ustalił właśnie, że na gigantyczne zakupy władza ma wydać nawet 147 mln zł. Zdumiewające jest zamówienie z ministerstwa klimatu, które zgłosiło zapotrzebowanie na 300 tysięcy litrów paliwa, co pozwoli urzędnikom wyjeździć prawie 4,3 mln kilometrów w dwa lata, co w przełożeniu dziennym daje 5870 kilometrów tylko dla jednego resortu, wliczając weekendy.

COAR ogłosiła przetarg na zakup paliwa w formie kart flotowych dla niemal setki urzędów, którzy niemal w dwa lata wypalą 14,5 mln litrów benzyny i oleju napędowego oraz 4,5 tys. litrów autogazu! Teraz poznajemy także szacunkową wartość tego zamówienia. Na ten cel państwo zamierza wydać 100 636 960,81 zł brutto – czyli uśredniając – wychodzi po ok. 6,90 zł za litr paliwa.

Niemal połowa zamawianego paliwa potrzebna będzie do samochodów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czyli instytucji odpowiedzialnej za utrzymanie polski dróg. 400 tys. litrów wyjeżdżą kierowcy Głównej Inspekcji Transportu Drogowego.

Resort klimatu spali najwięcej paliwa

Jak wynika z dokumentów przetargowych, resort klimatu zamierza zużyć aż 300 tys. litrów paliwa, co oznacza, że każdego dnia służbowe auta resortu klimatu zrobią niemal 6000 km, co będzie kosztowało skarb państwa, bagatela 2900 zł dziennie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments