fbpx

Róż, kicz i stereotypy, czyli nowy kanał TVP kobieta- analiza spotu reklamowego.


1 comment, 2 Udostępnienia

8 marca będzie premiera nowego kanału TVP kobieta. Jest to odpowiedź na sukces konkurencji TVN style. Spot reklamowy na YT doczekał się dużej popularności. Obecnie jest 43 w karcie na czasie. Pokazuje on dziennikarki z TVP często ubrane w cukierkowe kostiumy w takiej samej aranżacji. Jedna z nich gotuje, inna ma na ręku małe dziecko, jeszcze inna właśnie zdejmuje rękawiczki, jakby przed chwilą wykonywała prace domowe. Oczywiście, byłabym niesprawiedliwa, gdybym nie wspominała o fragmencie, w którym Marta Manowska zapisuje coś w zeszycie, a inna dziennikarka idzie w blasku reporterów. Piosenka reklamowa kanału to ,,Preety Woman” co oznacza ,,ładna kobieta”.

Spot reklamowy nie spotkał się jednak z pozytywnym odbiorem wśród internautów. Wielu z nich nie podoba się stereotyp kobiety, jako tej, która gotuje, zajmuje się dzieckiem czy sprząta. Wszystko jest tak przerysowane i cukierkowe, jakby był to kanał dla małych dziewczynek. Jedyna scena, w której odchodzi się od różu i cukierkowatości to ta krótka chwila, gdzie Marta Manowska siedzi przy lustrze i pisze coś w zeszycie. Warto też zwrócić uwagę, że po drugiej stronie lustra jest mężczyzna, Tomasz Kammel.

,,O TVP, wynalazła wehikuł czasu. Tym razem przeniosła nas do lat 50”- to jeden z komentarzy pod video promującym kanał. Inny internauta napisał: ,,Piękna stygmatyzacja kobiet”. Jeszcze inny komentarz odniósł się do tego, że nie widać tam kobiety np. z książką.

Na instagramowym koncie TVP, pod klipem również pojawiły się nieprzychylne komentarze. Większość komentujących, opisało, że nie podoba im się stereotypowe przedstawienie kobiety. Niektórzy zwrócili uwagę na zamkniętą na łańcuch lodówkę, inni na kasowanie komentarzy przez TVP.

TVP kobieta a TVN style.

TVN style istnieje na rynku już długi czas. Ponad rok temu stacja wypuściła na rynek spot reklamowy, który ma zachęcić do oglądania tego kanału. Jak można zauważyć, już na pierwszy rzut oka video nie budzi żadnych kontrowersji. Pokazuje kobiety w różnych sytuacjach, jednak wszystko wygląda zupełnie inaczej niż w TVP. Po pierwsze, klip nie jest różowy i przesadnie cukierkowy. Ukazuje, że kobiety są różne, jedna maluje się szminką, inna odpoczywa na hamaku, jeszcze inna szykuje się do ślubu czy zajmuje się dzieckiem albo podróżuje. Łączy je jednak normalność i brak przesady, której w klipie TVP jest aż za dużo. Kobieta to nie tylko róż czy pastele, ale też człowiek, który ma takie same prawa jak każdy inny.

Zobacz nowy spot wizerunkowy TVN Style z muzyką The Dumplings!

Klub komediowy wrzucił parodię klipu z TVP, która rozbawiła internatów do łez.

Klub Komediowy zaskarbił sobie sympatię internautów po parodii reklamy firmy ,,Apart”. Parodię spotu TVP kobieta napisał Mateusz Lewandowski. Piosenka wyśmiewa stereotypowy sposób przedstawienia kobiety. Warto włączyć ją w wolnej chwili i pośmiać się z klipu TVP.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
7
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szczepionki !durniu!
szczepionki !durniu!
1 rok temu

gdzie są szczepionki przeciw covid 19 dla grupy 65 – 70 ????????????? rząd nas przeznaczył na wymarcie? zamiast kupić szczepionki wciska ludziom zenka i discopolo.kicz i tektura rządzi polandią i eskobarem!!!!