fbpx

Rydzyk szantażuje Kaczyńskiego? Radio Maryja uderza w PiS


Subksrybuj nas na Google News

Telewizja Trwam należąca do imperium Tadeusza Rydzyka opublikowała w środę artykuł uderzający w Prawo i Sprawiedliwość. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że media redemptorysty często nie dopuszczają prawdziwych informacji do Polaków, którzy na bieżąco śledzą informacje w tym konserwatywnym medium. “Rydzyk szantażuje Kaczyńskiego” – komentują internauci.

Granica 6 zł za litr paliwa na wielu stacjach w Polsce została osiągnięta. Polacy sięgają głęboko do kieszeni, bo podwyżki są mocno odczuwalne – zatytułował w nagłówku portal TV Trwam.

W artykule wspomniane są słowa Beaty Szydło sprzed lat, która mówiła o działaniu ówczesnego rządu PO-PSL.

To nie jest tak naprawdę wyraz bezradności, ale to brak dobrej woli. Jest to koniunkturalna kalkulacja.  Potrzebne są pieniądze w budżecie, dziura budżetowa jest wystarczająco duża, dlatego szuka się pieniędzy tam, gdzie jest ich dużo i gdzie ten pieniądz jest łatwy – wskazywała Beata Szydło, była premier.

Jednak dziś to Prawo i Sprawiedliwość jest u władzy, a ceny osiągają granicę 6 zł za litr benzyny. Mimo to, jak dotąd, żaden z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości nie mówi o możliwej obniżce akcyzy – napisano w artykule

W dalszej części wpisu poinformowano czytelników, że wraz z drożyzną na stacjach, masowo wzrastają ceny towarów i usług.

“Warto zauważyć, że drogie paliwo przekłada się na wzrost cen towarów i usług. Można to przełożyć np. na działalność piekarni. Jeśli koszt dostarczenia chleba do sklepów wzrasta, ten wzrost cen przekłada się na cenę każdego bochenka. Można mieć więc tylko nadzieję, że politycy Prawa i Sprawiedliwości podejdą konsekwentnie do swoich słów sprzed 10 lat, i chociaż do momentu stabilizacji sytuacji na światowych rynkach paliw, zdecydują się na obniżkę podatku akcyzowego” – napisano.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments