fbpx

Rząd wyciąga brudne łapy po Twój hotel. Przedsiębiorco, obudź się


pixabay
Subksrybuj nas na Google News

Branża turystyczna, przez kilkanaście miesięcy jest regularnie „podduszana” przez rządowe restrykcje. Hotele stoją zamknięte, w pustych apartamentach zbiera się kurz, a na koncie przedsiębiorców rosną zadłużenia. Jak grzyby po deszczu pojawiają się telefony z propozycjami „pomocy”.

„Bez przerwy są jakieś telefony Przynajmniej raz w tygodniu dostajemy pytanie, co zamierzamy zrobić, czy chcemy sprzedać hotele, czy wejść w spółki” – powiedział w rozmowie z money.pl Tadeusz Gołębiewski polski przedsiębiorca, założyciel sieci hoteli.

Coraz śmielej rozpychający się Polski Holding Hotelowy ma coraz większy apetyt na przejmowanie prywatnych firm. Wykorzystuje on sytuację zamknięcia turystyki, a także problemy finansowe właścicieli obiektów. Innymi słowy czyha, aż przedsiębiorca wyczerpie swoje fundusze, aby następnie w roli wybawcy skonfiskować cały dorobek jego życia. „Niektórzy nazywają to próbą ratowania hoteli, które sobie nie radzą. Według mnie jest to tendencja do centralizacji. To niepokojące”- komentuje Gołębiewski.

Polski Holding Hotelowy został utworzony przez rząd Mateusza Morawieckiego w 2018 roku, jednak dopiero w czasach korona kryzysu jest o nim głośno. Już kilka tygodni temu na ten temat wypowiedział się Wadim Tyszkiewicz. „Państwo PIS przejmuje hotele. Coś niebywałego. Zaledwie 30 lat temu wyrwaliśmy się z jarzma kolektywizacji, a znów wracamy krok po kroczku do gospodarki centralnie sterowanej. Socjalizm, jak Lenin, wiecznie żywy”

Kaczyński buduje państwo partyjne, w którym gospodarka jest kontrolowana przez polityków. Żadna „pomoc” nie służy dobru przedsiębiorców, ale ich własnym celom. Właściciele firm, przekonali się już o fatalnym działaniu tarcz antykryzysowych, które stały się tylko imitacją prawdziwego wsparcia. Według nieoficjalnych doniesień ponowne otwarcie turystyki gastronomii może nastąpić dopiero na przełomie marca i kwietnia. To stanowczo za długo…


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments