fbpx

Ścianki biurowe – ułatwienie dla pracowników, czy przeszkoda? Poznaj odpowiedź


Subksrybuj nas na Google News

Aktualnie w nowoczesnych biurach można zauważyć amerykański styl pracy. Oznacza to, że pracownicy pracują na otwartej przestrzeni, gdzie każdy ma swobodny dostęp do kolegów z innych działów. Popularność open space przyczyniła się również do dyskusji na temat tego, jak dany styl pracy wpływa na zatrudnione osoby. Czy otwarta przestrzeń faktycznie pozbawiona jest wad? Może ścianki biurowe to rozwiązanie, które zwiększy wydajność pracowników? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym wpisie. Czytaj dalej!

Zalety i wady biura open space! Sprawdź, czy ten styl pracy jest komfortowy dla pracowników

Nadszedł najwyższy czas na rozwiązanie biurowego dylematu – czy biura open space są zawsze dobrym rozwiązaniem? Nie da się wskazać na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Prawdę mówiąc, zależy ona od wielu czynników. Z jednej strony open space otwiera przed pracownikami szereg możliwości. Mają swobodny dostęp do swoich kolegów z pracy, przez co zdecydowanie łatwiej prowadzić rozmowy, a także zdobywać informacje potrzebne do zrealizowania obowiązków zawodowych. Można śmiało powiedzieć, że biura w stylu open space ułatwiają nawiązywanie relacji przyjacielskich. Jak się jednak okazuje, rozwiązanie to ma również kilka wad. Otwarta przestrzeń może zmniejszać efektywność pracowników. Głównym powodem jest hałas. Brak ścianek oddzielających nie izoluje dźwięków, które słyszane przez 8 godzin, 5 dni w tygodniu są czynnikiem zwiększającym zmęczenie. Co więcej, biurowy hałas utrudnia skupienie na wykonywanych obowiązkach zawodowych, a to z kolei może być powodem frustracji i narastającej niechęci.

Proste rozwiązanie w postaci ścianek biurowych, czyli mała zmiana o wielu korzyściach

Na podstawie podanych wyżej informacji można wysnuć wniosek, że ścianki biurowe to optymalne rozwiązanie przynoszące szereg korzyści. Możemy śmiało powiedzieć, że prosta ścianka zamontowana na biurka zwiększa prywatność, która jest potrzebna wielu pracownikom. Dzięki temu niewielkiemu odgrodzeniu od pozostałej części biura pracownik zyskuje swoją przestrzeń, gdzie może w pełni oddać się pracy i uzyskać maksymalny poziom koncentracji. Musimy wspomnieć o jeszcze jednej funkcji, jaką pełnią ścianki biurowe. Zdecydowanie ograniczają rozprzestrzenianie drobnoustrojów. Dzięki temu przeziębiony pracownik nie zmniejszy komfortu szczególnie psychicznego innych osób w zespole. Ścianki biurowe mogą przyjmować różne formy, co zdecydowanie ułatwia ich dopasowanie do ogólnej aranżacji biura. Możesz się o tym przekonać, wchodząc na stronę omegasystem.pl. Znajdziesz tam znacznie więcej informacji o ściankach biurowych, na które możesz się zdecydować. Sam możesz wybrać, z jakiego materiału mogą zostać wykonane. Jesteś zainteresowany? W takim razie nie zwlekaj i już teraz rozpocznij współpracę z fachowcami z firmy Omega System. Ich profesjonalizm przełoży się na wysoką jakość ścianek biurowych oraz Twoje maksymalne zadowolenie. Zadbaj o komfort swoich pracowników i skorzystaj z atrakcyjnej oferty przygotowanej na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments