fbpx

Sikorski wyjaśnił Kaczyńskiego w kilku słowach. “To jest nienormalne. Dzieje się z nim coś dziwnego”


wikipedia
Subksrybuj nas na Google News

Znany i szanowany przez wielu eurodeputowany PO Radosław Sikorski udzielił szerokiego wywiadu dla Gazety Wyborczej w którym miażdży Jarosława Kaczyńskiego za temat kłamstwa smoleńskiego i politykę pro putinowską. “Z Kaczyńskim dzieje się coś dziwnego. Jest oszczercą, przegrał tuziny procesów, nie wykonuje wyroków… – przekonuje w wywiadzie Sikorski.

W wywiadzie pojawia się również temat kłamstwa smoleńskiego w wykonaniu partii rządzącej.

Kaczyński wie, że jeśli w Smoleńsku miał miejsce wypadek – a miał – to nieuniknione jest, że Lech Kaczyński przyczynił się do tego wypadku. A on, Kaczyński Jarosław, też miał rolę w tym, że prezydent Lech Kaczyński tam pojechał. Więc on zamachem chce zdjąć winę za to, co się stało: i z siebie, i ze swojego brata – powiedział “Wyborczej” były szef MSZ Radosław Sikorski.

– Jarosław Kaczyński jest oszczercą od wielu lat. Przegrał już tuziny procesów, także prawomocnie ze mną. Nie wykonuje tych wyroków. Jednocześnie coś dziwnego się z nim dzieje. Bo jak ktoś mówi, że co prawda nie ma żadnych dowodów, “służby mi nie dały”, co prawda prokuratura też nie dała żadnych dowodów, ale mają być stawiane zarzuty, to już nie jest to normalne – stwierdza Sikorski.

Na pytanie czy Antoni Macierewicz powinien ponieść odpowiedzialność za opublikowanie zdjęć ciał katastrofy smoleńskiej, odpowiedział:

– Macierewicz powinien ponieść odpowiedzialność za sposób likwidacji WSI, za raport z likwidacji WSI, za rozbijane limuzyny, za marnotrawstwo grosza publicznego na wielką skalę, za upokarzanie polskich oficerów. Za ten cały festiwal partactwa i szkodzenia państwu polskiemu.

Na pytanie, czy Macierewicz celowo nakazał udostępnienie zdjęć ofiar, stwierdził, że “tego nie wie i nie chce spekulować”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments