fbpx

Skandal podczas wizyty Morawieckiego w Ostrowcu. “Spoliczkowane miasto, opluci mieszkańcy!”


1.6k
Subksrybuj nas na Google News

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński został zaproszony na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim, ale jako jedyny samorządowiec nie otrzymał czeku na inwestycje – informuje Radio Ostrowiec.

Prezydent Ostrowca jako jedyny nie otrzymał kartonowej promesy

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego jako jedyny samorządowiec nie otrzymał od premiera promesy na ponad 5 milionów złotych w ramach programu ‘Fundusz Inwestycji Lokalnych’ mimo, że gmina Ostrowiec pieniądze miała obiecane, a wcześniej otrzymał zaproszenie na dzisiejsze wydarzenie.- czytamy na portalu radio Ostrowiec i dalej relacjonuje :

– Nie wiem, jak to tłumaczyć – mówił po spotkaniu prezydent Górczyński. Dodaje, że mimo wszystko wierzy, że jeżeli te pieniądze w ogóle będą to Ostrowiec także je otrzyma.
– Na ostatnim spotkaniu zarządu Związku Miast Polskich usłyszałem, że Ostrowiec ma otrzymać 5 milionów 400 tysięcy złotych. Dzisiaj nie dostąpiłem zaszczytu otrzymania tej “kartki”, ale liczę, że te pieniądze dla Ostrowca będą – podkreślał.

Czytaj także Czeki bez pokrycia rozdaje Morawiecki. Tyszkiewicz: “Wstyd mi za niektórych samorządowców, którzy uczestniczą w tej farsie”


Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów zaznaczył, że prezydent Ostrowca był na liście samorządowców, którzy mieli odebrać czek. Ironizował, że to najwidoczniej ‘przeoczenie’ lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.
– Stojąc obok prowadzącej widziałem, że Ostrowiec był na liście, czyli ktoś z lokalnych polityków widocznie zablokował wręczenie promesy – mówił.
Premier Mateusz Morawiecki samorządowcom poświęcił niecałe pół godziny. Sprowadziło się do jego wystąpienia, w którym zaatakował poprzednie rządy PO i PSL i chwalił rządy Prawa i Sprawiedliwości.
Odniósł się także do wezwań Rafała Trzaskowskiego, który apelował o ujawnienie stanu finansów państwa. Stwierdził, że Polska jest w doskonałej kondycji finansowej, co potwierdzają ‘niezależne instytucje’, choć nie powiedział jakie.

Duda nie powinien dostać ani jednego głosu w mieście. Spoliczkowane miasto, opluci mieszkańcy!

Radny wojewódzki z PSL skomentował – Po dzisiejszych akcjach Morawieckiego wobec Ostrowca, Duda nie powinien dostać ani jednego głosu w mieście. Spoliczkowane miasto, opluci mieszkańcy!Mam pretensje do Koleżanek i Kolegów Wójtów i Burmistrzów, że nie potrafiliście być solidarni z Jarosław Górczyński. Wstyd!Edit: porządnie zachował się Jerzy Murzyn, który zwrócił uwagę organizatorom. Brawo Jurku !!!Nie wolno nam dawać się tak traktować!!!

https://www.facebook.com/arkadiusz.bak.77/posts/3732870923393646

Samorządy straciły pieniądze nie tylko przez epidemię, gro z nich to decyzje rządowe z poprzedniego roku

Samorządy zmuszone zostały do sfinansowania podwyżek dla nauczycieli, które przyznał im rząd. Wpływy do samorządów zmniejszyły się na skutek zmian w podatku PIT dla osób do 26 roku życia. Rząd zwolnił ich z podatku, czy dał im więcej pieniędzy, tylko że te pieniądze nie były w puli rządowej. Dali pieniądze które nie należały do nich.

Nikt nie ma pretensji do takich zwolnień dla młodych osób, ale rząd powinien zrefundować te pieniądze samorządom. Wprowadzając taka ustawę miejmy nadzieje że przewidział jej skutki. Kolejnym istotnym kosztem, który drastycznie wzrósł jest koszt energii, która jak zapewniał rząd miał nie zdrożeć.

Do tego doszły jeszcze dodatkowe koszty związane z epidemią, samorządy wyłożyły dodatkowe pieniądze na szpitale powiatowe. Taka była potrzeba aby ratować życie i zdrowie mieszkańców.

Z powodu epidemii pozamykało się wiele dziwaczności gospodarczych, w związku z tym spadły też dochody z różnego rodzaju usług i wynajmów.

Źródło Radio Ostrowiec


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.6k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
8
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments