fbpx

Słynny jacht promujący Polskę kosztował podatników krocie. Wypłynęła porażająca kwota.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Słynny jacht promujący Polskę w 100. rocznicę niepodległości nie należał do najtańszych inwestycji w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Polska Fundacja Narodowa ujawniła wreszcie fakturę, która opiewa na kwotę 902 tysiące euro, z czego 702 tysiące zapłacono z góry.

PFN pokazała fakturę dopiero pod naciskiem grupy Watchdog Polska oraz sądów, przed którymi stowarzyszanie włączyło o jawność spółek. Fundacja została powołana przez rząd PiS-u w 2018 roku. Na 100-lecie odzyskania niepodległości w świat miał wypłynąć biało-czerwony jacht „I love Poland”. Jednak w już w kwietniu 2019 roku uległ on uszkodzeniu w Stanach Zjednoczonych. Przez długi czas zalegał w tamtejszym porcie. Jacht ostatecznie zdołano naprawić i wypuścić w dalszy rejs.

“Jacht I love Poland jest zacumowany w jednym z całorocznych portów w Hiszpanii. W dalszym ciągu, oczywiście, wypełnia zadania Polskiej Fundacji Narodowej, w dalszym ciągu promuje nasz kraj” – mówił cytowany przez TVN24 Temistokles Brodowski z PFN

Decyzja nowego ministra zdrowia. Będą wysokie nagrody dla sanepidu za kontrole.

Dopięli swego.

Mimo że Fundacja żywi się publicznymi pieniędzmi, to jednak niechętnie ujawnia, w jaki sposób je konsumuje. W piątek grupa Watchdog Polska opublikowała ujawnioną przez PFN fakturę. Z dokumentu wynika, że jacht kosztował ponad 900 tys. euro, czyli niemal 4 mln zł.

“Jestem starym żeglarzem i to ja przekonywałem kolegów z fundacji, że warto zainwestować w ten projekt. Skoro Ameryka czy Nowa Zelandia promuje się na morzach, to Polska też może” – przyznał na początku roku minister kultury Piotr Gliński.

Dorota Gawryluk twardo broni Prezesa PiS. “Manipulacja od początku do końca”

Na tym jednak nie koniec wydatków z kieszeni polskich podatników, bowiem trzeba doliczyć także koszty eksploatacji. Z oświadczenia za 2018 rok wynika, że całe przedsięwzięcie pochłonęło 5,5 mln zł. Na razie nie wiadomo, ile kosztowała naprawa w 2019 roku oraz eksploatacja w latach 2019-2020.

źródło: nczas.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments