fbpx

Spotykał się z politykami PiS, organizował blokady marszu w Białymstoku. Politycy PiS czyści.


TVN screen shot
Subksrybuj nas na Google News

Prezes stowarzyszenia kibiców Jagiellonii Białystok Adam T., który zorganizował “Ogólnopolski marsz kibiców przeciwko pedofilii” i zachęcał do blokowania Marszu Równości w Białymstoku, jest podejrzany o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej i udział w kibolskich ustawkach. Marszałek województwa podlaskiego, który spotykał się z T., twierdzi, że nie wiedział o tych zarzutach. – tvn24.pl

Tomasz P., pseudonim Dragon, kibol podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która miała propagować faszyzm, organizować bójki i czerpać korzyści z prostytucji, brał udział w sobotniej kontrmanifestacji przeciwko Marszowi Równości w Białymstoku.

Lej ciotę krzyczeli, przykryli mnie czarnym workiem. Myśleli, że nie żyję”

Kierował gangiem powiązanych z kibicami Jagiellonii Białystok.  który zajmował się handlem narkotykami, czerpaniem korzyści z prostytucji, bójkami, wymuszeniami. Jego członkowie mieli też propagować faszystowski ustrój państwa oraz publicznie nawoływać do nienawiści na tle różnic narodowościowych. W sumie prokuratorzy postawili w tym śledztwie zarzuty 115 osobom. 

TVN Screen shot

Na sobotnią kontrmanifestację blokującą Marsz Równości w Białymstoku Tomasz P. przyszedł w koszulce z napisem “Białystok przeciwko zboczeńcom”. Na jednym z nagrań widać go, jak porusza się przed tłumem skandującym obraźliwe hasła w kierunku uczestników Marszu Równości. Na innym, zarejestrowanym przez TVN24, “Dragon” krzyczy do policjanta, domagając się rozwiązania Marszu Równości. 

Filmy i zdjęcia. Kato-lidzcy patrioci, opluwali kopali uczestników marszu równości. Policja bierna.

Na kolejnym nagraniu widać, jak P. wychodzi przed kontrmanifestantów idących w stronę kordonu policyjnego, chroniącego Marsz Równości. “Dragon” podnosi ręce i powstrzymuje pochód. Obok niego – wśród osób, które idą przed grupą kontrmanifestantów – widać m.in. radnego klubu PiS w sejmiku podlaskim Sebastiana Łukaszewicza, a także pełniącego obowiązki dyrektora gabinetu marszałka województwa podlaskiego Roberta Jabłońskiego.

Sebastian Łukaszewicz – PiS budował barykadę na drodze wyznaczonej dla marszu równości.

Politycy PiS nie chcą ustosunkować się do sprawy. No cóż nie wiem czy możemy liczyć na prokuraturę w tej sprawie. Z zdjęć wynika że, Tomasz P. były tylko wykonawcą.

“Bardzo szczęśliwy dzień dla ruchu faszystowskiego w Polsce.” prokurator umarza sprawę festiwalu.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments