fbpx

Starszy mężczyzna dostał wezwanie na szczepienie: 850 km od domu!


Subksrybuj nas na Google News

Portal TVN24 poinformował, że pewien 74-latek mieszkający w województwie zachodniopomorskim otrzymał wezwanie na szczepienie. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie odległość jaką musiałby pokonać pan Stanisław, by otrzymać pierwszą dawkę szczepionki.

Mężczyzna mieszka w miejscowości Dargobądz w województwie zachodniopomorskim, a na szczepienie został skierowany do oddalonego o ponad 850 kilometrów Rzeszowa (Podkarpackie).

To chyba nie powinno tak wyglądać. Nie pojadę przez całą Polskę do Rzeszowa, nie mam już dwudziestu lat. Takie hasanki już nie są dla mnie” – powiedział Stanisław Kielar portalowi.

74-latek jest po przebytym zawale i zmaga się z nowotworem. Tak daleka podróż jest dla niego niemożliwa, dlatego chciał zapisać się na szczepienie bliżej – w Szczecinie.

Próbowałem zarejestrować się na własną rękę pod podanym numerem telefonu, niestety nie ma miejsc – dodał.

Małgorzata Koszur, rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie w rozmowie z TVN24 przekazała, że rejestracją na szczepienia zarządza system e-rejestracja i NFZ nie jest za to odpowiedzialny.

Pan Stanisław o swojej sytuacji powiadomił też Ministerstwo Zdrowia – jak dotąd nie dostał odpowiedzi.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Geralt
Geralt
3 lat temu

Jakie wezwanie? Może zaproszenie albo prośbą? Szczepienie się jest dobrowolne.
Poz ttym, co to znaczy, nie ma miejsc. Powinien być kolejnym pacientem w najbliższym punkcie szczepień.

emeryt
emeryt
3 lat temu

sami wyszczepili się w wielkim pośpiechu,bo wiedzieli,ze w tym bardaku nie będzie już dostępu do szczepionki.60 + nie ma szans na zaszczepienie w tym roku |||||||Tak się dba o starszych ludzi . Parę groszy im się rzuca,niech się głupki cieszą,a o żywotne sprawy się nie dba,niech zdychają dziady,A to wasze matki,babcie ojcowie..wasi najbliżsi….

proste jak drut
proste jak drut
3 lat temu

jeżeli Polska chce odsprzedać szczepionki Astry Zenecy ukraińcom to znaczy ,że w Polsce nie ma pandemii i że lockdawn jest nie uzasadniony