fbpx

Szok! Polityk PiS został reporterem Wiadomości


1 comment
Subksrybuj nas na Google News

O tym, że redakcja TVP jest w pełni zależna i usłużna politykom z Nowogrodzkiej, dowiedzieliśmy się dzięki korespondencji Michała Dworczyka. Podwładni Jacka Kurskiego nie próbują nawet zachowywać jakichkolwiek pozorów niezależności, przykład Miłosza Kłeczka udowadnia, że potrafią być bardziej radykalni, niż decydenci z Nowogrodzkiej. Wśród pracowników stacji jest m.in. były rzecznik pomorskiego PiS, Michał Rachoń. Teraz dołączył do niego kolejny polityk tej partii, związany wcześniej z mediami Tadeusza Rydzyka, Dawid Helsner.

Kilka miesięcy temu opinia publiczna dowiedziała się, iż Kurski i Olechowski są wykonawcami rozkazów, płynących od bliskich współpracowników Mateusza Morawieckiego – Mariusza Chłopika i Michała Dworczyka. To właśnie ci politycy instruują telewizję, nazywaną też rządową, jakie tematy ma poruszać o 19:30. Chłopik i Dworczyk ustalali, kogo trzeba zaatakować i jakich argumentów użyć podczas szczucia na przeciwników politycznych. Pracownicy TVP mieli być na ich usługach, wypełniając wolę rządzących. Mimo ujawnienia korespondencji, nikt ze stacji nie poniósł żadnych konsekwencji. Nawet w czasach stalinizmu zachowywano większe pozory niezależności.

Redakcja z Woronicza nie przejęła się tą sytuacją ani trochę, a teraz pojechano po bandzie w sposób ostentacyjny. Materiały do flagowego rządowego programu zaczął przygotowywać były radny PiS z Leszna, Dawid Helsner. Na stronie internetowej miasta możemy przeczytać krótką notatkę na ten temat temat. “Piotr Kois został wybrany do Rady Miejskiej Leszna z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jesienią ubiegłego roku wystąpił z Klubu Radnych PiS i był radnym niezrzeszonym. Teraz podjął decyzję o rezygnacji z funkcji w samorządzie. Jego miejsce w Radzie Miejskiej Leszna zajął Dawid Helsner, który w wyborach także startował z listy PiS zdobywając 149 głosów” – czytamy na stronie.

Myślicie, że Helsner będzie w stanie zachowywać jakiekolwiek pozory niezależności?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
5
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PIS źródło i przyczyna Polskiej klęski
PIS źródło i przyczyna Polskiej klęski
1 rok temu

Nie ma nawet cienia niezależności. Wyjaśnienie zawsze jest bardzo proste jeśli znajdziemy przyczynę i źródło. Oglądając czasem TVP wyłączam po prostu telewizor. Od czasu PRL nie było większej propagandy w Polsce a trzeba stanowczo powiedzieć że obecna propaganda PIS bije na głowę PRL czego mamy rezultaty narastania podziałów, konfliktów, kryzysów. Każdy kto choć ma trochę pojęcie o obecnej polityce może bardzo łatwo wyciągnąć prosty i nie budzący żadnych wątpliwości wniosek – w rządzie i partii PIS nie ma mowy o demokracji i niezależności. W tej partii motto brzmi “Jeśli nie jesteś z nami to przeciwko nam”. Przyczyna i źródło Polskiej… Czytaj więcej »