fbpx

Tajemnicze spotkanie pod willą Morawieckiego


Subksrybuj nas na Google News

Portal “Fakt” przyłapał byłego polityka PiS Adama Hofmana na spotkaniu z zaufanym doradcą premiera pod rządową willą w Warszawie. Hofman to obecnie biznesmen, który zarobił krocie za czasów „dobrej zmiany”, wcześniej był sprawnym rzecznikiem Jarosława Kaczyńskiego. Politycy alarmują, że takie tajne spotkania mogą budzić podejrzenia. Nawet Janusz Kowalski jest oburzony! – Jeśli prezes Kaczyński faktycznie odciął się od Adama Hofmana, tak naprawdę on nigdy z PiS-u nie wyszedł i ciągle utrzymuje związki, tym bardziej że zawsze przynoszą mu korzyści – skomentował Krzysztof Śmiszek.

“W ubiegłą środę koło godz. 15.00 w okolicach rządowego kompleksu przy ul. Parkowej w Warszawie spotkało się trzech mężczyzn: Adam Hofman, były polityk PiS, a obecnie biznesmen, Mariusz Chłopik, zaufany doradca premiera Morawieckiego i poseł Zbigniew Girzyński – kiedyś PiS, dziś koło parlamentarne Polskie Sprawy. Panowie zgodnie twierdzą, że spotkanie miało charakter towarzyski i rozmawiali m.in. o spiskowej teorii śmierci księżnej Diany” – informuje “Fakt”.

Krzysztof Śmiszek: takie spotkania powinny być jawne

– Jedną z największych wartości w życiu publicznym jest transparentność i przejrzystość działań władzy. Wszystko, co jest poza zasięgiem wzroku obywateli, a także kamer i dziennikarzy, zawsze musi budzić podejrzenia, Jeśli nie ma konkretnego powodu, dla którego trzeba utajniać pewne rozmowy, np. jeśli dotyczą one strategicznych decyzji państwa i jego bezpieczeństwa, to wszystko powinno być jawne. A Adam Hofman jest od wielu lat znany jako szara eminencja w środowisku i zapleczu PiS i zawsze tam, gdzie się pojawia, pojawia się jakaś tajemnica. A na końcu, po wielu miesiącach, wychodzi na jaw, że dzieją się różne rzeczy na styku biznesu i polityki i pojawiają się jakieś kontrakty – mówi Faktowi Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

Wiceprzewodniczący klubu Lewicy dodaje, że takie spotkania to “niepokojące zjawisko”.

– Widać, że nawet jeśli prezes Kaczyński kilka lat temu odciął się od Adama Hofmana i pozbawił go możliwości bycia w parlamencie, tak naprawdę Adam Hofman nigdy z PiS-u nie wyszedł i ciągle utrzymuje te związki, tym bardziej że te związki z PiS-em zawsze przynoszą korzyść… Adamowi Hofmanowi – podkreśla poseł Śmiszek.

Nawet Janusz Kowalski jest oburzony

– Ważne jest, żeby osoby, które już są formalnie poza polityką, nie narażały dobrego imienia premiera Mateusza Morawieckiego. Jeżeli nawet koledzy się spotykają, to rekomenduję, że dobrym miejscem do tego jest restauracja, kawiarnia, a nie pod willą premiera, bo to zawsze będzie budziło emocje i znaki zapytania. Jestem przekonany, że pan premier kompletnie nie wiedział, że takie spotkanie jest – uważa poseł klubu PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
2 lat temu

to było spotkanie pod hasłem złodzieje tej złajdaczonej prawicy łączcie się