fbpx

Trzecia fala koronawirusa w Japonii, czwarta w Chinach. Czy Polska będzie następna?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Japonia i Korea Południowa notują ostatnio ponowny wzrost zakażeń covid-19. Władze Japonii zdecydowały się zamknąć restauracje wcześniej, taki krok ostatnio podjęły w maju. Wzrosła także liczba Japończyków w ciężkim stanie. Obecnie jest to 376 osób, czyli najwięcej od początku kryzysu. Powrót do restrykcji rozważa także władza Korei Południowej.

W Japonii ostatnio odnotowano wzrost chorych na covid-19 dwa razy większy niż jeszcze miesiąc temu. Jest to ponad 2 tys. osób. Japończycy obawiają się, że wraz z ochłodzeniem pogody zakażeń może być coraz więcej. W Korei Płd. od połowy listopada notuje się około 300 nowych przypadków, wcześniej było ich około 100.

Trzecia fala zachorowań w Hongkongu przypadała od połowy lipca do końca sierpnia. Wtedy codziennie odnotowywano ponad 100 nowych infekcji. W sobotę było ich 43 i jest już czwarta fala zakażeń. W Chinach kontynentalnych, gdzie był pierwszy przypadek choroby, jedyna jak dotąd, fala zachorowań minęła w marcu. Władza stanowczo reagowała na pojedyncze przypadki choroby, organizowała masowe testy przesiewowe i ograniczała możliwości podróżowania.

Źródło Polsat


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ