fbpx

Tusk uderzył w braci Kaczyńskich. Przypomniał ich wstydliwe epizody związane z Rosją


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rządowe media próbują za wszelką cenę odwrócić uwagę od planowanej sprzedaży aktywów Lotosu. Od kilku dni trwa wypominanie notatki, według której kilkanaście lat temu szukano potencjalnych nabywców firmy na wschodzie. Było to w czasach rządów Platformy Obywatelskiej. Choć do żadnej transakcji nie doszło, temat jest numerem jeden na antenie TVP. Podczas środowej konferencji był o to pytany Donald Tusk. Przy tej okazji wrócił do wstydliwych epizodów braci Kaczyńskich, które wyglądają co najmniej kontrowersyjnie w kontekście obecnej sytuacji z Rosją.

Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie rządowe media zmieniły front wobec lidera największej partii opozycyjnej. Wcześniej próbowały przekonywać, że Tusk był “na usługach Niemców”, gdy sytuacja geopolityczna się zmieniła, łączą go teraz z Rosją. Na antenie TVP trwa nieustanna nagonka w związku z tym. Paski, jak poniżej, są codziennością i można zakładać w ciemno, iż to nie ostatnie słowo redakcji zarządzanej przez Kurskiego.

Lider Platformy był pytany w środę o historyczne relacje z Rosją i prywatyzację Lotosu. – Czy żałuje pan bliskich politycznych relacji z Putinem? – pytała pracowniczka TVP. Odpowiedź Tuska raczej nie będzie chętnie pokazywana widzom tej stacji. Były premier odbił piłeczkę. – Wystarczy przyjrzeć się faktom: ja byłem premierem przez siedem lat i nie sprzedaliśmy ani centymetra, jeśli chodzi o firmy energetyczne, Rosjanom. To dzisiaj dokonuje się tej sprzedaży – odpowiedział. Wyciągnął też na światło dzienne nieco zapomniane fakty dotyczące braci Kaczyńskich. – Ja nie wybierałem się na defiladę do Moskwy, prezydent Kaczyński zapowiadał gotowość do uczestniczenia w tego typu przedsięwzięciach – zripostował. Nawiązał tym samym do planów tragiczniej zmarłej głowy państwa, która miała lecieć na Kreml razem z Wojciechem Jaruzelskim. Podróż pokrzyżowała katastrofa w Smoleńsku.

Dalej w wypowiedzi Tuska pojawiła się też uwaga skierowana do Jarosława Kaczyńskiego. Chwilę po katastrofie nagrał on spot, w którym złożył hołd Rosji i jej mieszkańcom. – Ja nie mówiłem w telewizji w kupionym przez swoją partię spocie o politycznej miłości do “braci Rosjan”, tylko Jarosław Kaczyński – rzucił Tusk. Z perspektywy czasu i obecnych oskarżeń lidera PiS wobec tego kraju, poniższe nagranie może wydawać się szokujące.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
7
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dwóch Kaczyńskich to o dwóch za dużo
Dwóch Kaczyńskich to o dwóch za dużo
1 rok temu

Polska ma szczęście w nieszczęściu gdyby żył L. Kaczyński byłaby już apokalipsa. Jednego szaleńca mniej i to jest olbrzymi sukces. Nawet trudno sobie wyobrazić ile ofiar było by gdyby rząd Kaczyńskiego ocalał. Drugie tyle zgonów to byłyby ofiary dyktatora czystek L. Kaczyńskiego. Z tego co pamiętam nie miał żadnych zahamowań moralnych, etycznych i dyplomatycznych. Już na wstępie swojej prezydentury wywołał poważny konflikt dotyczący handlu z Rosją. W samej tylko Polsce pojawiły się patrole policyjne na ulicach z psami. Policja PIS najprawdopodobniej była korumpowana i nagradzana za zwalczanie opozycji i demokracji w Polsce. Lech Kaczyński był inicjatorem i twórcą państwa policyjnego.… Czytaj więcej »