fbpx

TVN24: Prymas Polak żąda wyjaśnień w sprawie słów Rydzyka! Jest komentarz zakonu!


2 comments, 6
Subksrybuj nas na Google News

Jak podaje portal TVN24.pl Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak chce wyjaśnień w sprawie słów ojca Tadeusza Rydzyka na urodzinach RM. “To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? – mówił redemptorysta“.

W sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Podczas mszy świętej kazanie wygłosił ojciec Tadeusz Rydzyk. Stwierdził, że biskup Edward Janiak, oskarżany o tuszowanie pedofilii w polskim Kościele, to “współczesny męczennik”. “To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?” – pytał dyrektor Radia Maryja.

Redakcja “Faktów” TVN24 przekazała dziś, ze prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak chce wyjaśnień na piśmie od ojca Tadeusza Rydzyka w sprawie jego słów podczas mszy z okazji urodzin Radia Maryja.

Jest komentarz prowincji warszawskiej zakonu redemptorystów:

“Wsłuchani w jasny głos Kościoła mamy przekonanie, że wyjaśnianie prawdy jest pierwszym krokiem w uleczeniu ran zadanych przez przestępców poszczególnym ofiarom, jak i całej wspólnocie Kościoła. Radio Maryja i inne media z nim związane niejednokrotnie wyrażały swoje stanowisko potępienia dla pedofilii i konieczności pomocy ofiarom, zgodne z dokumentami Stolicy Apostolskiej i Kościoła katolickiego w Polsce. wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka była komentarzem do obecnej sytuacji medialnej. Ojciec dyrektor nie komentował decyzji Kościoła dotyczącej ks. biskupa Janiaka” – stwierdził nadawca, ojciec Mazurkiewicz

źródło: tvn24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
8
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ben
Ben
9 miesięcy temu

Dostanie takie wyjaśnienia, że będzie jeszcze przepraszał Ojca Mafiozo – Rydzyka.

dziadek185
dziadek185
9 miesięcy temu

A co komentował tadek rydzyk jak nie decyzję władz kościelnych, które ma głęboko w poważaniu,bo ko i co może mu zrobić oszustowi i złodziejowi chronionemu i sponsorowanemu przez polski rząd nieudaczników, którzy nie mają koncepcji na samodzielne wygranie wyborów i bardzo potrzebują poparcia tadka oszusta.