fbpx

“Usunąć Pawłowicz z Trybunału Konstytucyjnego”. Sienkiewicz ostro o sędzinie


Subksrybuj nas na Google News

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz zamieściła w sieci przeróbkę rodzinnego zdjęcia Donalda Tuska z wnukami, które oglądają w telewizji kreskówkę. Zamiast bajkowych postaci na ekranie telewizora widać jednak zdjęcie Hitlera. “A który to jest Hitler…?” – napisała na swoim profilu sędzia TK. Bartłomiej Sienkiewicz w programie “Tłit” w serwisie WP ostro skomentował zachowanie Krystyny Pawłowicz. W ocenie posła należy czym prędzej doprowadzić do usunięcia niesfornej “prawniczki” Kaczyńskiego.

“Zalew prymitywizmu”

– Granica już dawno została przekroczona. To jest przykład niesłychanego zalewu prymitywizmu, jaki PiS uruchomił w instytucjach państwowych – stwierdził Sienkiewicz. – Pyta się pan o rozwiązania. Przypomnę, że ta pani jest chroniona immunitetem sędziowskim. Jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Jedyną rzeczą, jaką można zrobić, to po wygranych wyborach usunąć ją z tego Trybunału i wtedy ją rozliczyć – dodał.

Na pytanie, jak to zrobić, bo sędzia Krystyna Pawłowicz nie jest sędzią dublerem, przypomniał, że trwa na ten temat bardzo ciekawy spór prawniczy między prof. Marcinem Matczakiem a prof. Wojciechem Sadurskim.

– Ja jestem zdania, że Trybunał Konstytucyjny jako organ państwowy nie istnieje i niezależnie, kto tam jest prawidłowo wybranym sędzią, a kto nim nie jest, Trybunału nie ma. To jest po prostu fikcja. Nie możemy stać się zakładnikami udawania, że fikcja jest prawem. Podzielam zdanie prof. Sadurskiego, że doszło do skażenia organu państwowego. On z mocy prawa powinien utracić swoją legalność i trzeba go zbudować od nowa – dodał poseł KO.

Na uwagę, że takie rozwiązanie może być kontrowersyjne, odparł, że “wtedy będziemy mieć spór prawny”.

– Kiedy Jarosław Kaczyński zabrał się do rozmontowywania systemu ustrojowego Polski i w centrum tego sporu stanął Trybunał Konstytucyjny i to, co Kaczyński z nim zrobił oraz reforma polskich sądów, która miała podporządkować politycznie sędziów władzy, to na wszystkie zarzuty, jakie się w tej sprawie pojawiały wobec Kaczyńskiego, odpowiedź była jedna: to jest zwykły spór prawny. Otóż my zrobimy też zwykły spór prawny – zapowiedział Bartłomiej Sienkiewicz.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bezużyteczny bóg PIS kontra rzeczywistość
Bezużyteczny bóg PIS kontra rzeczywistość
1 rok temu

To nie przypadek ona to zrobiła w kontekście politycznej nagonki. PIS i jego sympatycy są znani z tego że porównują wszystkich którzy się z nimi nie zgadzają z Hitlerem Stalinem komunistami ale co mają z tego ? Narastające konflikty i klimat ogólnokrajowej meliny krótko mówiąc. Kto angażuje się w takie działania najniższych lotów ? I tu uwaga to nie żart ludzie pobożni którzy sworzyli swojego boga na swój obraz i podobieństwo. Ściślej mówiąc bezużytecznego boga i bezużyteczną naukę wiary. To nie przypadek, że wiara za rządów PIS notuje największy spadek zainteresowania religią narodową. Konflikt jest fundamentalny ścieranie się środowisk pobożnych… Czytaj więcej »

Ann
Ann
1 rok temu

Sędzina to żona sędziego. Kobieta to sędzia.
Istnieją przesłanki mówiące, że Krycha nie jest prawdziwą sędzią, tylko uzurpatorką, ale to nie czyni z niej sędziny.
Krystyna nigdy niczyja żoną nie była.