“widać, że ta władza nie potrafi zrobić prostego zamówienia” Szumowski jeździł na nartach i zlekceważył wirusa na początku pandemii.


1.8k
Subksrybuj nas na Google News

Polski rząd na początku pandemii słuchał Donalda Trumpa, który twierdził że to tylko chińska prowokacja i zaraz wszystko minie. Polskie służby donosiły o zagrożeniu ale nikt ich nie słuchał.

Kupowali maski i jednocześnie wysprzedawali sprzęt medyczny z rezerw materiałowych

Przekaz z ław rządowych jest jeden i ten sam. Próbowaliśmy ratować ludzi, chcieliśmy kupić maski i sprzęt za wszelką cenę. Równocześnie sprzęt był sprzedawany z naszych rezerw materiałowych bo jak tłumaczył za to odpowiedzialny urzędnik za rok miał się skończyć okres przydatności do użycia. Pisaliśmy o tym tutaj Kolejny brak kompetencji rządu, wysprzedali 63 tys. masek z Agencji Rezerw Materiałowych w lutym pomimo ostrzeżeń własnych służb o naciągającej pandemii.

Wszystko to świadczy niestety o tym, że rząd nie działa sprawnie i efektywnie. Wszystkie działania są tylko doraźne i służą gaszeniu problemów, które sam rząd stwarza. Brak jest polityki planowania i przewidywania.

Polski wywiad ostrzegał przed koronawirusem jeszcze w styczniu. Czy rząd po prostu go zignorował?

O tym, że wirus jest realnym zagrożeniem, nasze służby miały mówić ponoć jako jedne z pierwszych. Jednak Morawiecki ze świtą woleli słuchać Trumpa bo Amerykanie długo uważali, że koronawirus jest wykorzystywany przez wrogów zachodu do siania paniki w krajach NATO.

Wiedzę naszego wywiadu w 100% wykorzystywały takie kraje jak Estonia, gdzie natychmiast zarządzono magazynowanie masek, kombinezonów a nawet kupiono mobilne laboratoria.

Kompletny brak przygotowania do pandemii w Polsce. Szumowski na nartach

Szumowski na początku epidemii zmieniał co chwila zdanie, masowe testy miały wprowadzić bałagan, maseczki niepotrzebne itd

Przypomnę, że pan minister Szumowski chwalił się, że był na nartach, że nie było wiele do zrobienia, że to tak minie. Później próbował nadrobić stracony czas. To są dziesiątki milionów złotych, które mogły zostać wyrzucone w błoto, dlatego prowadzimy kontrole w ramach akcji poselskich, będziemy żądać określonych wyjaśnień i przewidujemy polityczną odpowiedzialność ministra Szumowskiego – mówił.

14 kwietnia 2020 roku w Warszawie wylądował Antonov An-225 Mriya – największy samolot świata. Witali go m.in. premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jacek Sasin. 

To wielki skandal, to widać, że ta władza nie potrafi zrobić prostego zamówienia” – mówił lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka w rozmowie o dostawie masek z Chin, które – jak wynika z informacji mediów – nie spełniały norm bezpieczeństwa – mówił Borys Budka w programie “Onet Rano”

Słowacja ogłasza koniec pandemii, dzięki sprawnemu działaniu polityków od samego początku zagrożenia

Na Słowacji, która liczy około 5,5 mln mieszkańców, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1495 osób. Na COVID-19 zmarło 28 osób. Sukces opanowania epidemii wynika m.in. z szybko wprowadzonych obostrzeń. – Chociaż obowiązkowo maseczki trzeba było założyć od końca marca, to już dwa tygodnie wcześniej politycy dali przykład i je nosili – przypomina Ján Bošnovič, ekspert ds. słowackiej turystyki.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.8k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments