fbpx

Symboliczne przemówienie Tuska! “To punkt zwrotny w historii…”


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W piątek wieczorem media informacyjne transmitowały wykład Donalda Tuska.

Donald Tusk jako szef Europejskiej Partii Ludowej był gościem piątkowej debaty online “Demokracja czy autorytaryzm? Po amerykańskich wyborach”, której gospodarzami będą Uniwersytet Jagielloński i Konferencja Ambasadorów RP.

Podczas debaty uczestnicy oceniali skutki wyborów prezydenckich w USA dla sojuszników i antagonistów Stanów Zjednoczonych.

Wystąpienie Tuska było relacjonowane przez media informacyjne w Polsce. Podczas wykładu nie zabrakło mocnych słów

Tusk o Morawieckim: “Już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz”

Kontrowersyjny tweet Tuska. Horała odpowiada!

Były przewodniczący Rady Europejskiej wspomniał ważne słowa niemieckiego filozofa Jürgena Habermasa, który w amerykańskich zmianach i pandemicznej rzeczywistości widzi szansę na mocniejszą integrację w ramach Unii Europejskiej.

Czy w tej integrującej się z nową siłą Europie Polska znajdzie swoje miejsce? – pyta Tusk

To jest bardzo bolesny znak zapytania do nas, Polaków – polega na tym, że po raz pierwszy z taką mocą pojawiają się sygnały, że mocniejsza integracja może być integracją niecałej dzisiejszej wspólnoty…

Będziemy osamotnieni?

Tusk wysunął wniosek, że kłamstwo stało się permanentnym narzędziem politycznym – jednocześnie wyrażając nadzieję, że możliwy jest powrót do faktów.

Polityk wspomniał o postaci Joe Bidena, którą “zna dosyć blisko”. Jego wybór ocenił jako dobry dla Unii Europejskiej. Zaakcentował, że “bardzo dużo wiatru z żagli” ubędzie tym wszystkim, którzy przyczyniali się do osłabienia wspólnoty europejskiej. Wymienił tutaj m.in Donalda Trumpa i Brexit.

– Gdyby miało się tak stać, że w Polsce nie przywrócimy tego demokratycznego porządku, w którym rządy prawa, wolność jednostki i prawa mniejszości są w centralnym miejscu, to ta reintegrująca się wspólnota transatlantycka pozostawi nas na marginesie


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

już widzę pisiorskich pieniaczy jak się ślinią nie mówiąc o pisolubach i pisojebach którzy tego nie rozumieją ale reagują jak byk na czerwoną płachtę czekam na reakcję krów pisowskich te beaty i krystyny