fbpx

Z ostatniej chwili: Śledczy nagrywali nieprzytomnego Giertycha w szpitalnym łożu!


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jak podaje Gazeta Wyborcza, nieprzytomny Roman Giertych był nagrywany przez śledczych w trakcie nieudolnej próby przedstawienia mu zarzutów prokuratorskich. To właśnie film ze szpitala był dla sądu dowodem przesądzającym, że prawnik w trakcie przesłuchania nie miał świadomości, co się dzieje.

Dzień po zatrzymaniu mecenasa pani prokurator z Prokuratury Regionalnej w Poznaniu dwa razy próbowała go przesłuchać i przedstawić mu zarzuty. Zatrzymany Giertych leżał w tym czasie w szpitalu na warszawskim Bródnie.

Jak podaje Wyborcza – pierwszą próbę przesłuchania prokurator podjęła o godz. 14.59. Wróciła pięć godzin później, by jeszcze raz przedstawić Giertychowi zarzuty. Właśnie wtedy dokonane zostało nagranie, które znalazło się w aktach sądowych. Z akt nie wynika, na czyj wniosek zdarzenie było filmowane, ale na pewno zgodzili się na to obecni w szpitalu agenci CBA, prokurator i obrońcy Giertycha.

Sąd wziął pod uwagę nagranie

Dla sądu nagranie miało kluczowe znaczenie, by rozstrzygnąć, czy postawienie Giertychowi zarzutów było zgodne z prawem. Do protokołu dołączone jest oświadczenie obrońców Giertycha szczegółowo opisujące jego stan. Obrońcy stwierdzili, że czynność przesłuchania ma “pozory legalności”, a podłączony do urządzeń podtrzymujących czynności życiowe Giertych nie ma świadomości tego, co się dzieje. Sąd wziął pod uwagę wszystkie te czynniki i zdecydował. Giertych niewinny!

Czytaj także: Ksiądz w homilii: “Jeśli on płonie, to ma prawo do jej ciała…” [VIDEO]

źródło: wybocza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments