fbpx

1 września uczniowie wracają do szkół, ale “po 2-4 tygodniach wróci nauczanie zdalne.”


2 Udostępnienia
Pixabay
Subksrybuj nas na Google News

Zgodnie z decyzją rządu 1 września uczniowie wracają do szkół mimo wielu sporów. Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego ostrzegają, że przy obecnym wzroście przypadków zakażeń forma nauczania zdalnego wróci szybciej, niż ktokolwiek przewiduje. W przeciwnym razie liczba zakażeń co tydzień będzie rosła dwukrotnie.

W przeciwdziałaniu zakażeniom nie pomoże nakaz noszenia maseczek w szkołach. W czwartek Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że nie wprowadzi odgórnie zasłaniania nosa i ust. Zamieszanie jest ogromne, ale spory mogą być zupełnie niepotrzebne, bo za chwilę może się okazać, że i tak wszyscy uczniowie wrócą do domów.

Otwarcie szkół zmieni sytuację.

Naukowcy z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Uniwersytetu Warszawskiego (ICM) nad możliwymi scenariuszami dla otwarcia szkół od września i niestety nie mają dobrych wiadomości. Dr. Jakub Zieliński z UW przedstawia tezy, które potwierdzają zdanie naukowców.

Szkoły są o tyle groźnym miejscem, że nauczyciele mają kontakt z wieloma uczniami i pracownikami. To można ograniczyć w przedszkolach czy klasach 1-3. Z reguły takie dzieci mają jednego nauczyciela i jedną salę lekcyjną. Na dobrą sprawę nie muszą się przemieszczać, ale w starszych klasach wygląda to już zgoła inaczej. Jeśli uczeń zakazi nauczyciela, to ten może mieć objawy po ok. dwóch tygodniach. W tym samym czasie zakażani mogą być kolejni, ale uczniowie mogą nie mieć objawów. Jednak od uczniów pozarażają się inni nauczyciele i po 3-4 tygodniach to na pewno będzie już widoczne

Czytaj także: Likwidacja przetargów sprawiła, że Polska przepłaca miliony za testy. “Luka pozwalająca na defraudację środków publicznych.”

źródło: money.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments